43 Các câu trả lời

Prgnnt anak pertama saya, saya ngidam sangat mnum coca-cola (coke) sejuk 🤣 asyik mesti nak mnum sikit pun jadi wlpn slalu tak habis. On the day nak lahir tu pun smpat mnum. Smua tau air gas ni xblh ambik byk ms prgnnt, tapi dh ngidam kan. Tapi jgn ikut saya ye 😂 Tak tau la sebab anti body saya ok and hormon baby ok jugak ke, Alhmdulillah anak saya sihat. Perempuan. Nasib baik tak hitam mcm cola 🤣🤭

Masa mula saya tak tahu saya pregnant 7week , saya minum 2 tin pagi dgn petang , pagi minum sebab ingt perut masuk angin minum air pepsi , petang minum 100plus sbb dahaga .. alhamdullilah syukur takde apa2 . Tapi lepas tu dah berjaga2 dah tak sentuh dah air gas ..cuma kalau teringin sangat saya minum sikit ..

Saya minum stgah gelas je hari tu..lepas tu kena marah husband 😓 tapi saya jawab..ala sikit je..hilangkan rasa teringin tu...sebab bila ngidam ni bukan nya nak sgt pun...dah rasa sikit pun dah puas

VIP Member

Hahaha tktaw la sis ats bdn kot . sy dh bantai air gas hritu sbb ngidam sgt . tp xsmpai sbtol la sbb sy beli beger dkt mbrown pstu dpt air gas haa satu cup tu la mnum gahahaha jgn tiru

VIP Member

Boleh sis... Tp sis buang gas tu.. Sis kocak botol air tu bg gas keluar.. Dh agak2 gas xda, boleh la minum.. Tp jgn mnum byk taw, kan terjebak kes kencing manis / diabetis pulak

Klaw ngidam sgt nk mnum wat lps teringin... Boleh jer.. Jgn bnyk² teguk tu.. Sedia mklum jer ar..law yg xprgnt pon xbgus mnum..sbb kadar gula dn karbonet yg tnggi...

Minum sikit xpe sis. Sekadar nk hilangkan teringin tu. Secawan je dah. Pastu elakkan. Gula tinggi dan soft drink ni byk kandungan yg tak elok utk bby. Kesian bby nanti.

VIP Member

Sebernanya tak boleh. Sebab kan ngidam boleh. Tapi dalam kadar sikit jela. Sebab air karbonat nie kan banyak gula. Just sikit je tau. Jangan minum banyak banyak.

Sy mnum je bila tringin..tp ad la sbuln tu skali dua je kot..hilgkn rsa tringin tu,nk mkn ap pun blh tp berpada2, beringt jugk dkt jiran dlm perut tu 😂😂

pregnant atau tidak, air bergas mmg tak baik utk kesihatan sebab kandungan gula yg sangat2 tinggi. rasa lah sikit kalau tekak dah teringin..SIKIT je tau😅

Câu hỏi liên quan