16 Các câu trả lời

barut saya beli 10 helai, cukup sebulan xpakai dah. anak dah macam pakai bra, barut ternaik atas 🤣perut comey sangat. bedung ni, dari beli napkin 6 helai, lepas tu beli muslin dekat shopee.. lepas tu jadi selimut/tempat lapik anak dari kencing kena tilam 😂 saya beli napkin dulu, yg ada 6 helai, bila dia makin besar, saya beli bedung jenis muslin dekat shopee. besar, senang sangat nak bedung dia. tapi apakan daya, bedung la cemana.. mengamuk tangan nak bawak keluar 🤦‍♀️ xnak berbedung, pastu terkejut sorang, nngis sorang2 😑 last2, tidur meniarap. settle masalah. bedung jadi kain lapik bontot nak tuka pampers(emergency) atau lapik tanak kencing kena tilam wahahhha

belilh dlm beberap helai utk bedung baby..utk elakkan baby "terkejut" masa tido..cumanya utk barutbaby tuu..sy nasihtkan...awl klahiran smpai trtnggal talu pusat baby tuu jgn di pkaikn barut..alsannya risau trtekan pin tali pusat dkt kulit baby..boelh sebbkn kulit bbay jadi merah..cuma pakaikn balut jer..jgn risau bab nt owanx ckp nt prut kmbunglah pelah..itu sebb sndawakan baby tak betul or bnda lain..lgipon tnngal tli pusat baby skjap jerr..dlm masa smngu gitu..lpas dah tnggal tali pusat..nak pakaikan barut setiap masa pon x pe..klu puan pg cekup klinik pon nurse akan bgthu bnd yg sama psal barut baby..

Ikut pengalaman saya, saya sediakan bedung dalam 5 helai atau 6 helai, sebab lpas 3 hari mesti kena tukar. Barut saya sediakan 3 helai saja sebab tak pakai lama sangat. Itu pun baby dah 2 bulan dah tak pakai. Bedung yang penting sebab bagi dia tak menangis, tersentak semasa tidur, yelah mcm masih dalam rahim katakan.

pd pndpt sy barut dlm 10 helai dh mnckupi.. Sb mcm sy bju2 baby sy cuci hari2 .. bedung yg besar khas utk balut 7-8 helai dh ckup.. thn lama.. sy ade 4 helai bdung balut bby buat dri kainbatik.. grip balut bby pun kemas dan smpurna.. hehee..kalu utk lap2 muntah ke lap susu masa minum ke 10 ke 15 npkin mcm tu dh mnckupi..

habis sy pakai, anak buah pun bleh smbung pakai, silap2 anak kedua sy pun akn masih guna lgi.. sb brg2 ni guna nya skjap je sis.. barut tkplu bnyk, bedung pun sama.. sbnrnya lah.. hihi

bedung je penting, tu pun masa 3 bulan kebawah saja. tujuan taknak bagi baby tersentak saja. barut tak perlu pun, klau ada yg cakap tak pakai barut baby masuk angin tu mitos saja. angin tak masuk melalui kulit, punca baby kembung tu klau biar baby nangis lama, tak sendawakan baby lepas menyusu.

betul.. bedung ambik syarat dpan org tua saja 😂😂😂 hakikatnya musim panas baby berpeluh habis.. mentua mmg busy body jgak sruh itu ini tpi buat pekak je.. lg pun pantang dkt rumah sndri dgn husband bebas nk tentukan 🤭🤭

sy beli byk2 pn x guna. ank jenis x suka bedung and cuaca malaysia panas. rasa 3-4 helai pn ok dh, pakai pn tak smpai sbulan. kalau x pakai boleh buat lapik tmpat tidur. barut pulak ats org ada jenis pakai je selalu beli la 5 helai. sy x pakai pun dari lahir.

ni betul. saya beli 10 helai, sekarang menyesal beli banyak 🤣 bukan guna sangat pon. lagipun anak kena selalu sendawa dengan letak minyak angin. kadang urut perut. settle. dengan skang tidur meniarap, lagi senang sendawa sendiri, kentut sendiri mngalahkan org dewasa

sy pakai bedung dan barut sebulan je. nurse memang nasihatkan pakai barut supaya baby tak kembung. sy beli jenis yg lekat. barut tak naik atas.

VIP Member

saya balut pakai kain batik je styby 3helai kain batik barut 4helaii cukup la tu pakai sampaii abis pantang ja barut perut tu..

barut xpayah beli banYak nanti naik ke atas bendung xpe lebihkan sebb bby ska di bendung bila na tdr , blh glr2 bsuh

VIP Member

Barut dlm 6 helai OK da. Bedung beli lebih sikit pun xpe sebab boleh jadikan tuala baby nanti