18 Các câu trả lời

VIP Member

Rajin bersembang dgn anak dalam perut, sambil gosok2 perut. Bagitahu anak dalam perut suruh duduk baik2. Bacakan doa atau zikir in sya allah akan seperti biasa. Jgn pergi berurut takut terjadi apa2 nanti, bahaya.

Super Mum

Kalau ikut Dr, xleh urut, sbb saya pernah baby dah turun bawah, x cukup weeks lagi, saya tanya adik saya yg kerja di klinik bersalin, Dr sgt x bagi urut, sbb bahaya untuk kandungan, boleh berlaku kelahiran awal,

VIP Member

Xprlu nti dkt hsptl sblm brsalin doc akn buat ecv..pusingkn bby pd tmpt spttnya dgn d pntau dgn mesin scan .. dr bidan dorg just pusing je tkut nti trbelit tali pusat je..😞

Jgn risau awal lg tu 7bln..dkt2 36w kdg2 br bb pusing..jgn mgundang bhya p mgurut dgn bidan kg,risiko bsr utk sis..bidan tak akan bertanggungjwb klu terjadi apa2

Saya punn mcm tuu, 36w lagi doktor soh dtng scan nak tnguk posisi baby mcm mana .. harap" baby dah pusing 🤲.. doakan saya semua ibu" ..

VIP Member

Biasa Dr. Akan buat. Sebab takut salah pusing boleh terbelit tali pusat. Pujuk baby suruh dia pusing sebb baru 7 bulan kan.

Jgn LA berurut. Lebih baik Beedoa. Cari LA DOA Yg betulkn kedudukan baby songsang tu. Urut btpe. Berani ke amik risiko.

Normal tu. Blm pusing lg. Saya pun 7bln baby songsang. Bln ke 8 bru baby pusing kepala bwh kaki atas..

Sama dengn sy..

Sisss. Sy pon. Semoga ada harapan anak ni berpusing duduk dalam keadaan yg elok. Aaaamiinnn3.

VIP Member

Better jumpa dr. Kang jadi pape kat baby tu bidan lepas tangan je

Câu hỏi liên quan