27 Các câu trả lời

Sakit tu sbb bdn kita respond dgn ubat induce Tu. Bila sakit mksudnya Ada bukaan jalan. Ada jugak yg induce tapi x rasa sakit n xde bukaan jalan pun. Sepanjang experience sy 2x induce utk anak no 1 & no 2, tengok nasib jugak la sbb ada org bukaan jln nya cpt slps induce,Ada jugak yg lambat. Ape2 byk2 Kan berdoa supaya dipermudahkan urusan bersalin. Sy pun tgh menghitung hari menunggu bby keluar ni,19/12 dh cukup 39w.

X tahu la. Masa 1st deliver kene induce masa 37weeks. 15 minit lepas masuk ubat terus sakit smpai nk bernafas pon terasa payah. Tapi saya nasib baik bukaan sangat cepat. Masuk ubat jam 6 pagi kol 8 tolak masuk labour 8.30 baby dah keluar. Sakit utk 2 jam je. Klau normal Ada yg sakit berjam jam. Rasanye sakit normal dengan induce same je kot. Cume induce utk cepat kan bukaan.

Sy anak first hari tu, baby kurang gerak jugak.. P hospital, Dr sruh induce.. 3 hari induce jalan peranakan ttap xbuka.. Still 1cm.. Sakit sekejap2 then hilang.. Setengah org skali induce je, terus boleh bersalin.. Hopefully sis dipermudahkan bersalin.. Aminn

VIP Member

Sama macam sy..anak no2 dgn 3 induce sbb bby kurang gerak. Plus da full term...doc suruh bersalin ja. Bg sy induce sakit. Tp sy sakit kejap ja. Lepas tu terus bersalin. Alhamdulillah...start sakit smpai bersalin xsampai 2jam

Induce sakit dia teramat sgt.. Allah j Tau meraungye saya menahan kesakitan ye.. Kali n yg kedua saya akan di induce.. kalo blh tx maau boar sakit sendiri tapi kalo tx Ada tanda nk bersalin terpaksa jugak kena induce

sy bru induce 2hb pgi.. ptg bersalin.. mula2 tak sakit.. makin lama makin sakit.. sakit dia kejap2.. yng sakit tu bila contraction tu .. smpai xboleh la beza kan sakit induce atau contraction.. ☺..

VIP Member

Sakit ya amat. Allah je tahu rasa sakit waktu tu. Anak 1st sy kena induce 37week. Bukaan jalan pun agak perlahan masa nk bersalin. Tapi Alhamdulillah setengah jam je ambil masa nk meneran baby

Sakit ya amat. Allah je tahu rasa sakit waktu tu. Anak 1st sy kena induce 37week. Bukaan jalan pun agak perlahan masa nk bersalin. Tapi Alhamdulillah setengah jam je ambil masa nk meneran baby

Sy bru lps bersalin,mmg skt abis katil mcm nk pecah sy keje kn...serik xnk bersalin lg...sy doakan kwn2semua dpermudahkan jgn smpi kene induce...amin

VIP Member

Pengalaman saya, sakit jugak.. Berbeza dengan rasa contraction natural.. Tapi sis jangan risau ye, istighfar banyak².. Semoga Allah permudahkan..

Câu hỏi liên quan