27 Các câu trả lời

sis awak kena cukupkan 1000mg calcium sehari, sbb baby perlukan kalsium untuk pembinaan tulang, kalau tk cukup dari makanan awak baby akan topup dari tulang2 awak gigi awak buatkan tulang tu lagi mudah rapuh and cepat sakit gigi. susu kalau nak minum boleh je farm fresh, HL milk semua tu, takperlu susu maternity sbb dia tinggi gula. pil pun okay mcm caltrate plus awak boleh beli kat farmasi. tpi kena bahagi 2 klau nak ambik, 500+500mg, ambik sekaligus body tak dapat serap semua sebb dia serap dlm 500mg je satu masa so better jarakkan

ohh fhm jd apa² susu pon boleh.. okay tq sis

Susu tu lebih kurang macam makanan tambahan untuk bantu pembesaran baby dalam perut . Tak minum pun takpe tapi lebih baik minum . Sebab belum tentu zat dan khasiat yang kita dapat dari pemakanan seharian kita cukup , lebih - lebih lagi kalau ada masalah masa mengandung . Lagi satu minum susu pun bagus , boleh bantu bagi tenaga untuk ibu mengandung . Apa - apa jenama pun tak kisah asal kan bahan - bahan dalam susu sesuai dengan keperluan .

@Aqirah Aqilah sama - sama

terpulang pada awak. mcm sy, sy mmg tak suka minum susu dr zaman sy kanak2 tambah susu yg kena bancuh. masa 1st pregnancy sy pernah cuba pksa minum susu kambing tapi mmg tekak xboleh terima sy muntah semua balik. susu ibu hamil pon sy cuba pon sama. sy minum susu hl or susu full cream je. tu pon sy jrg minum. 2nd pregnancy pon sy mmg xminum susu. sy byk mkn buah buahan, sayur dn kekacang

mcm saya kan. merasa jugak sakit gigi sebelum minum susu. skrg kena minum susu sbb gigi sakit tetiba. lps minum susu terus dh tak sakit gigi. lpstu saya selalu kejang kaki lps minum susu ok. saya beli susu dutch lady full cream yg jenis serbuk je. sbb sng bancuh panas2 minum. sbb kdg beli yg dlm kotak beso tu kena abiskan dlm masa 3 hari je. kite dh la tak lalu susu senanya. tapi demi anak sanggup

aah awak. tak kisah pun asal susu. sbb saya takleh minum susu ibu preg tu cirit birit teruk. minum susu biasa je haa ok jehee

Yes sangat wajib minum susu. Tak kisah brand ape janji minum kalau awak taknak nanti dah berusia gigi tulang semua rapuh. Mungkin skrg tk nampak next next bile planing nak ade baby baru tahu. Minum lah susu utk kebaikan baby dalam perut and mommy jugak🫶🏼 boleh google khasiat susu utk ibu mengandung 🥰 confirm lepas baca awak terus rajin minum susu😂

alright sis. tq

Pendpaat sy laah .. boleh jee tak minum..tapi nak baik minumlaaah.. minum susu untuk kuatkan kalsium bdan dan anak. Mcm saya ank frst minum susu ibu..susu similac ..anak ke duaa saya minum susu biasa jee duch ldy or frm fresh ke.. kalau kita minum susu ..kuranglaah krem kaki bagai

betul tu..utk kalsium dan kurang kan kram kaki atau kejang biawak

sy tak minum.. mmg x suka minum susu putih dari tadika.. bila dh pregnant sy mintak je pil kalsium dkt kk..nurse ada bagi sample susu sruh minum pun sy tetap tak minum.. suami sy yg minum susu sample tu🤣🤣 klau susu coklat sy minum hihi

better minum la ye. hehehe. susu fresh milk atau full cream ok je. susu mengandung banyak gula juga. sy ada lactose intolerant so makan pil kalsium. arwah mak saya dulu tak minum susu. abis luruh gigi dia. tu yg saya takut

ouhh okay² tq ya

bagi sy wajib, sebab dia effect masa sy tido. kaki jadi numb sikit, dan tido jadi terkejut² sbb kaki. baby ambil calcium dr kita, so akan effect dkat tulang n gigi. cari susu yg tak ada or rendah gula, ataupun pil calcium.

minum susu as added supplement. sbb baby absorb calcium dari ibu. bila ibu x minum susu, sesetengah ibu ada yg gigi loose. sbb calcium utk diri sendiri dh kurang. boleh je minum apa2 jenis susu yg awak bleh telan.