7 Các câu trả lời

Gi klinik kesihatan ibu anak. Dari ank pertama sampai anak ke5, nurse bagi ubat. FREE JER. Jika HB low baru makan zincofer. Jaga pemakanan ya. Jika beli, saya pun rasa kurang berkemampuan nak belikan ubat sendiri. Jika awak ke klinik swasta saya tak tahu lah pulak... Tp, boleh ke klinik kerajaan jika WARGANEGARA. Bukan warganegara pun ramai ja ke klinik kerajaan.

TapFluencer

Tak buat pemeriksaan kehamilan di KK ke? Setahu saya bekalan ubat di KK free untuk warganegara. Puan ambil zincofer atas arahan drpd siapa? Pengalaman saya skip ambil zincofer, badan lemah. Ye lah, hb low / mild anemia kan. Tu boleh beri kesan pada kandungan juga sbb janin pun perlu kan zat besi.

spttnya kk tak boleh hbis stock ubat...boleh complain tu sbb kk adalah kemudahan utk masyarakat di kawasan tu

Kalau habis boleh ambil di kk, Jangan Tunggu checkup. Mmg diorang selalu bagi sikit2 . Free of charge . Kecuali kalau awak makan ubat yg takda di kk mcm Maltofer

sdap tapi skrg kne mkn zincofer 😂

kalau jaga mkn okey je tkde mslah ..tpi biasa kalau ubat hbis sy inform nurse je walaupun lom tiba tarikh appointment..nti nurse bgi ubat lagi

kenapa beli,sis? selalunya kk ada provide foc vitamin untuk Ibu mengandung..

Maaf tanya, KK tak bekalkan Zincofer for free untuk awak ya?

hub sy saya boleh bgi