9 Các câu trả lời

saya pregnant anak 1st awal2 memg jarang bersama sebab mood tu jadi xboleh dkt dgn suami.. asik nak marah je.. hehe.. tp bila 3rd trimester mood sy dah okay selalu sgt kami bersama, lg 1 saya banyak buat exercise berjalan, turun naik tangga.. Alhamdullilah bersalin senang, 2 kali teran dah keluar baby.. tahan contractions yang kuat 1jam je.. tapi bersalin ngam2 40w jugak.. bby xnak keluar awal 😅😅

TapFluencer

Tak sure just berdasarkan pengalaman , hanya di 2nd trimester ja bersama . 1st & 3rd trimester tak mampu sebab tak larat & suami more to faktor risaukan baby . Endup bersalin sebab contraction ada tanda . But ada kawan 3rd trimester dia bersama suami dia contraction teruk masa tu , last 40 weeks tepat jugak bersalin 😅 . Depends on individu saya rasa .

jgn la kerap sgt Masa trimester 1 & 2..nty ada kontrasi wlaupun x masuk dlm.kcian bby... kalo nak kerap bersama Masa pregnancy 37 week..haaa berhbis la bersama.😅 Masa tue baru la okey ada natural kontrasi..

Saya di first dan second trimester je. Saya takde alahan dan bertenaga sepanjang dua trimester ni. Third trimester pulak sangat-sangat jarang sebab perut dah besar dan husband risaukan baby 😅

saya pregnant anak sulung takda apa2 pun , dari tri 1-3 saya bersama dengan suami tiap hari tapi baby overdue dan kena ceaser juga huhuu mitos je kot maybe ada yang kebetulan ..

Kerap bersama tu boleh memudah kan bukaan ja sis,,xda pulaj dengar kerap bersama boleh buat kita bersalin awal😅😅

ikut org jgk sbb benda ni takleh jangka. saya kerap bersama pun last last keluar awal pun sbb kena czer 🤣

bergantung pada kandungan masing2... just pantau saja,klau ada something yg tak okey kena check la ..

mitos ja . sy kurang bersama dari tri 1-3 . baby keluar awal .