12 Các câu trả lời

Hi mummy, Bersalin di hospital besar seperti Hospital Tunku Jaafar (HTJ) memang ada pro dan kontrasnya, tetapi pengalaman setiap individu mungkin berbeza. Saya faham perasaan risau dan keliru yang mummy alami, terutamanya untuk kelahiran anak pertama. Pengalaman bersalin di HTJ sebenarnya bergantung kepada beberapa faktor seperti kesihatan ibu dan bayi, serta kesediaan kakitangan hospital. Saya sendiri pernah bersalin di HTJ dan pengalaman saya agak positif. Berikut adalah beberapa perkara yang boleh mummy pertimbangkan: 1. **Kemudahan dan Kemahiran**: HTJ adalah hospital besar yang dilengkapi dengan peralatan perubatan yang lengkap serta doktor dan jururawat yang berpengalaman. Ini sangat membantu jika berlaku sebarang komplikasi semasa bersalin. 2. **Pakej Bersalin**: Mummy boleh memilih untuk bersalin di wad biasa atau wad yang lebih privasi jika bajet mengizinkan. Wad biasa mungkin agak sesak tetapi masih selesa dan dipantau dengan baik oleh jururawat. 3. **Lawatan dan Rundingan Awal**: Adalah disarankan untuk mummy melakukan lawatan awal ke hospital dan membuat temujanji dengan doktor untuk mendapatkan gambaran lebih jelas tentang proses bersalin di sana. Ini juga memberi peluang untuk mummy bertanya sebarang soalan dan melegakan kebimbangan. 4. **Pengalaman Jururawat dan Doktor**: Kebanyakan jururawat dan doktor di HTJ sangat profesional dan mesra. Mereka akan memberikan sokongan penuh semasa proses bersalin dan pasca bersalin. 5. **Sokongan Laktasi**: HTJ juga menawarkan sokongan laktasi untuk ibu yang baru bersalin, jadi mummy boleh mendapatkan bantuan untuk memulakan penyusuan ibu dengan baik. Jika mummy memerlukan pam susu, saya cadangkan menggunakan pam susu yang berkualiti seperti yang terdapat di sini: [Pam Susu Ibu](https://invl.io/cll785h). Saya harap maklumat ini dapat membantu mummy dalam membuat keputusan. Setiap hospital ada kelebihan dan kekurangan masing-masing, jadi pilihlah yang paling sesuai dengan keperluan dan keselesaan mummy. Selamat bersalin dan semoga semuanya berjalan lancar! https://invl.io/cll7hzz

Sy setuju apa yg awak komen… sy dah dua kali bersalin dekat HTJ… secara keseluruhan, staff semua okay… biase la mesti ade staff yg badmood time tu… tapi servis dia org mmg terbaik…

saya bersalin last year, januari. Alhamdulillah for me, okey okey saje. saya dapat rawatan yang sepatutnya. nurse dan Dr okey sahaja. cumanye kalau bersalin hospital kerajaan lagi2 hospital besar ni mmg sesak sikit. dan maybe x berapa selesa for certain people. Masa first datang PAC pukul 10. dalam pukul 2 baru dpt ward. saya dtg sbb ada show je tapi xde contraction. Lepas kena tu kena induced. lepastu bersalin normal. suami dpt teman. baby xde masalah so dpt skin to skin dgn baby. saya bersalin pagi. ptg dh dpt discharged. sis kena kental sikit la kalau dpt nurse yg mulut laser tu haha, saya rasa yg ni kat mana2 pun ada. tapi overall nurse and Dr are all so helpful. tapi pape pun kita kalau rasa x mampu boleh mintak tolong ok. jgn expect diorang sendiri akan dtg. sbb diorang byk sgt patient.

Yes mmg recommend utk g bersalin hospital besar utk ank first..just incase jd apa2, doctor pakar2 smua mmg slalunya dh ada dkt sna & facilities lg cukup..Mana2 hospital krajaan mmg ada je staff badmood/layanan x bgus n so on..nk elak pn ssh sbb staff2 smua manusia juga, benda unpredictable..my advice is kna kuat je & jgn ambl hati sgt dgn apa2 lyanan yg x baik..just fikir as long as dorang buat kerja dorang bgus2 ok, klu ada sis rasa x puas hati/x kena bgtau je terus..ckp direct..jgn pendam2.. last skali doa2 spya d mudahkn urusan bersalin & dptla org yg urus sis nti baik2 blake

Another advise is doa agar dpt nurse/doctor yg baik bila bersalin nanti. Betul sis ckp mana2 hospital pun tetap lah yg kita deal tu dgn manusia yg ada pasang surutnya. Swasta je nurse/doc pikir 44x nk badmood sbb kalau patient complain terus kena panggil

sy pun 16 m 5 hri..sy pun akan bsalin kat htj . insyaallah...sbb under pakar ortopedik,pakar rematology dan pakar o&g htj, Seremban ...sy kes sbb ade ketumbuhan polip kat pangkal rahim sme..better kat htj d sini, sbb pakar ² semua ade d sini. moga dipermudahkan segala urusan kita semua mummy² semua.. insyaallah..

sy baru w16 n akan besalin HTJ juga. kakak2 ipar sy 2 org, sorang tu anak 4 org sorang lg ank dh 3 dua2 besalin HTJ katanya layanan sgt baik. sy positif je sis. lg pun pakar2 ramai disana. jd rasa selamat kalau beranak hosp besar. doa byk byk semoga urusan kita dipermudahkan. 😍

hiho ade rezeki boleh jumpa nanti. semoga baby dan mommy sihat selalu! mudah utk melahirkan✨✨✨

TapFluencer

Saya bersalin di HTJS, perkhidmatan terbaik. Adik, adik ipar dan biras pun bersalin di HTJS dari tahun 2014 hingga 2023, semuanya baik di HTJS. HTJS antara hospital terbaik untuk ibu dan anak. Hospital Rakan Bayi juga bagi penyusuan susu ibu.

alhamdulillah. sy baru bersalin 12/6 haritu kat HTJ. Sepanjang pregnancy keluar masuk wad jugak. semua layanan doctor & nurse baik. tapi kalau layanan, biasalah kalau kerja penat & badmood tu, manusia biasa kan 🤭

HTJ suami boleh teman tak dalam LR. Nak tahu jugak. Saya due bulan 9 ni. Memang kena beranak HTJ sebab ni je GH yang ada 🤣

boleh tapi kalau normal shj. kalau czer tak boleh.

layanan semua baik I is ok..tapi budak practical bnyak sngat dlm lb dok tngok Kita kena jahit haha Malu sikit

HTJS awal2 dah bagi notis hospital untuk student juga buat practical. Hadap je lah... 😁

TapFluencer

anak sy no 2 sye bersalin dekat htj...tak pasal je sy ade dua jalan...

Dua jalan? Maksud sis, macam mana?

Câu hỏi liên quan