10 Các câu trả lời

Sy sarankan pi jumpa doc dulu sblm beli krim ape2 kat fsrmasi. Sbb mcm ank buah sy bkn ruam tp eczema. Kami igtkn ruam rupenya doc kate eczema. Tkt klu slh pkai krim yg dibeli lain plak jd. Sekadar pengalaman 😊

Sama mcm ank sy jg🤦‍♀️ tp skrg sy guna Sebamed Protective Facial Cream sapu di muka baby .. mula2 guna cream biasa jenama sebamed tp mcm xda nmpak kesan last2 beli yg facial cream khas untuk muka shaja

Baby saya mcm tu jugak tapi lama2 dy hilang sndri. Sy xde letak ap2 sbb tkut ad side effect pulak dkt skin babg. Sbb panas ke? yg tu not sure. Ap yang sy baca sbb hormon.

Semua tu normal. Kalau nak menyusu letak tuala atau lampin dekat leher baby agar leher dia tak kena susu. Selepas menyusu lap muka dan leher dia dengan wet wipes.

ruam susu kut sis...anak saya pun jadi mcm tu kalau kita bf anak mmg akan naik ruam sebb air susu..saya sapu bepanten terus hilang ruam tu

Ruam d muka tu menunjukkan susu tkena d kulit bayi, juga peluh bayi..juga mnujukkan kulit bayi sdang beradaptasi dengan persekitaran..

Tu nama dia ceman susu sis. Susu badan terkena kat bahagian muka. Nanti lama2 hilang sendiri hehe

Try Herbal Blend Cream sis.. krim ni free paraben dan selamat utk baby

maybe pnas kot.. pakai bedak wane merah ni...agnesia

VIP Member

sama lah sis. hm

Câu hỏi liên quan