20 Các câu trả lời

yep.. dkter ade kata.. tapi kne dark chocolate la.. jgn chocolate biasa.. selain tu, buah prune.. kalau delima, sy x reti mkn.. heeheee.. air sunquick pn boleh naik kn hb.. tapi sy kerap minum mcm kerap mual.. so sy slow kn pngambilan.. dan kadang x minum lngsung sunquick.. kalau rajin, masak air kurma merag tu.. campur longan kering dgn kurma hitam.. skali masak tu boleh repeat kedua kali baru buang semua.. 🤗 boleh minum masa preggy, masa period, dan masa bf.. suka2 pon boleh.. utk kesihatan..

pernah makan dark chocolate. jantung berdegup laju lama.. so xmakan dah.. HB sy dari awal pregnant asyik 9 je.. ni baru naik 11..pulun makan jambu batu, hati ayam, jus kurma&delima.. hari2 iberet telan 2 biji..

VIP Member

Cuba makan ubat dengan air oren. Saya buat macam tu. Buah pulak, saya banyakkan makan buah oren & buah delima. Untuk bagi cepat serap zat besi yang saya makan

Saya buat dua dua. Kalau pagi lupa makan, saya makan malam sebelum tidur 😂

Erm.. X pernah dgr psl dark coklat nie.. Sy nk naikkan hb just amalkan makan kerang, jambu batu dgn jus oren tanpa gula je mcm sunquit tu... Hb ok je...

Saya makan tp x byk.. Sbb nurse tempat sy pun suggestkan kerang...

Dark choclate apart dri caffeine.. xsure plk bole naikkn hb taw x.. ada try ubat dri kkia?? Slain zincofer, ubT 4 serangkai, obimin, n iberet ???

Yea ka?? Sy pun kurg pasti mommy,, 🤭 p mommy bole try jak.. try n error . Sbb kita xtw pnerimaan badan kita mcm na..

Cube mkn kekacang n kismis.sy mgandung suke sgt beli kat signature market.hb sy ok xtahu lah sbb tu ke atau mcm mana😅

nurse cakap elakkan coklat.. air coklat pun.. sbb still ada kandungan kafein skit walau xbnyk mcm nescafe

saya makan ikan bilis smggu sebelom check up. .Alhamdulillah hb dari 11.2 naik ke 12.3

alternative foods tuk naikkan hb.. sy anemia, smpai jmpa dr pkar pmakanan.. 😅

Sis try iberet..sy tukar iberet bru naik hb 🤭

Dark choc. kurang sikit gula dr choc bese.. Xpnh dgr lg mbantu naikkn hb..