11 Các câu trả lời

Mcm sye xde susu lepas bersalin. Mintak nurse susu pon smpai boleh buat gaduh die dok keep mention suh bf. Kite ni nak nangis dah paksa baby df tapi xde susu. Picit picit pon xde kuar. Kesian baby lapa. And up kesian sangat kt baby mmg bagi susu fm jela dlm wad tu pon sorok sorok. Terpaksa. Balik rumah mgurut tu baru ade susu badan. Huhuu ingat lagi last day dok wad. Mintak nurse susu, nurse x bagi katenye nk balik dah kan. Kite ape lagi terus kuar kan botol buat susu bagi depan nurse.

Sama cam Saya.

VIP Member

Selalu nya nurse xbg.. Dia akan paksa bf... Sebenarnya susu ada je.. Dr kita mengandung ni pon dah ada.. Cuma tak ada rangsangan untuk susu tu keluar... Jadi... Mummy kne positif.. Slalu ckp pd diri susu mummy tu cukup dan akan ada bila baby keluar... Mummy kne slalu cuci nipple dr skrg.. Tuk rangsangan je..

My pleasure... 🤗

Kita usaha dn brdoa...jngn slalu ckp xde susu.. Sebaik nya..niat dri awl nk susukn ank..in sha allah... Amalkn surah al-mathurat dri skrg dn niat utk prbnykkn susu bdn,sht tbh bdn dngn izn allah... In sha allah... 😉 #sharingBrsama😊

Alhmdulillah.. Dh dkt dh tu....😃

VIP Member

X bleh sis....Apa2 pun bf dulu... Klau x bleh baru nurse topup ngn susu fm.... Klau mcm sesetengah swasta die org mmg bg fm klau baby baru lahir smpai ibu dh ready nk bf... Kerajaan pun bg fm cuma x galakkan sgt... Die org lg galakkn bf

Oh ok faham. Tenkiu sangat sis 🤍

tak boleh , mcm akk saya lah tk de susu tetek nurse paksa bgi jugak ,akk saya smpai menangis2 sbb sakit😥last2 2 hari baby tk menyusu,bile mak dtg mak sapu air masak kt bibir baby akak,tpi senyap2

Sihat.dah 3 bulan dah.masa kejadian tu memang terang ckp Kat doktor.fok hospital dlm keadaan cmni memang meroyan.

Mse bsalin ritu.. kt wad.. Katil sblh org indian.. kne sound sbb bg anak susu pkai botol.. Susu tepung la tu.. Tekejut kita sbb first time.. Haha

Aah.. Tula.. Xreti nk cover.. Pastu org tu buat slumber je.. X stop pn..

VIP Member

Boleh try cari milk booster ni sis. Dekat shoppee ade atau pergi sinsei cina ckp nk ni. Dia akan bg. Ni cara chinese family saya 😁

Wow😍 ok sis will try, tenkiu sangat tau😍

VIP Member

Tak boleh bawak. Kalau kantoi, botol susu n susu tepung kena rampas. Nurse yg kata gitu. Kalo ada prblm, sorok2 time melawat laa kot.

Sama-sama ❤️

Jgn sis.. Sebaiknya sis pikir xsbr nk susukn ank.. Nnty lpas bersalin InsyaAllah ad susu bdn.. Jgn pikir lgsung pasal susu tepung..

Oki sis insyaaAllah, tenkiu tau🤍

Tx boleh nanti tx pasal2 kena sound gan nurse

Câu hỏi liên quan