5 Các câu trả lời

boleh nak scan sekarang. cumanya awak jangan panik/risau if doctor cakap xnampak pape ataupon dinding rahim baru menebal. nak nampak kantung boleh scan masa usia kandungan awak 6@7w. nak nampak baby & heartbeat klip2 boleh scan masa usia kandungan awak 8@9w dan keatas. selagi xde spotting/bleeding, inn shaa allah kandungan awak baik2 sahaja. if mmg tengah makan asid folid then just continue makan. if xpernah makan asid folid, minta husband pergi beli dkt farmasi. asid folid 4mg dh mencukupi.

most wc😊. enjoy your new journey❤️

Lebih baik scan masa 8week.. sbb 8 week tu mmg dah nampak semua.. kantung, baby, jantung dan boleh dengar degupan jantung dah.. kalau scan awal tu buat kita sedih la sikit sbb ada banyak benda yg kita mungkin x nampak lagi..

kalau scan sekarang tak nmpak lg rasanya . better tunggu 8w untuk scan . jgn buat kerja berat . tp kalau ada sakit or bleeding terus pergi klinik ya sis takyah tunggu

TapFluencer

Saya period irregular juga. Saya tunggu 7w dari last period baru scan. Tu pun bila scan baru nmpak kantung ukuran 5w5d masatu…

Wahh okay saya kena sabar menunggu walaupun hati ni excited sangat nak pergi scan 😆 tq mommy!

Thank you so much mommy! 😘

Câu hỏi liên quan