15 Các câu trả lời

Saya rasa bergantung pada keselesaan masing2 dan jumlah darah. Macam saya bersalin czer. Masa kat hospital sy guna brand sofi saiz 42cm. Di rumah sy guna kotex 28cm dalam 2 minggu pertama berpantang. Kemudian bila darah makin kurang sy guna pad kotex biasa je

Saya guna pureen maternity pad.. nurse kk pn sarankan yg sm..dia kata supaya kulit leh berpeluh dgn baik serta xdpt jngkitan.fungus jika lmbt tuka brbnding pad lain nak2 lepas bersalin kan take time nk dpt bergerak.bgun n etc tuk uruskan dri sndri.

VIP Member

bergantung pada badan masing2 nk mcmmana.. mcm sy, sy pakai pas biasa je.. kotex overnight, darah da kurang , pakai pantiliner je.. tu pun kdg2 darah x kua ble pakai pantiliner so sy pakai spender sje la.

VIP Member

Awal2 sy guna maternity pad.. Sbb slesa sikit. Sy try Guna pad biasa lepas bersalin. Rasa sakit sikit.. Sy guna maternity pad sampai 2 minggu jugak laa.. Pastu baru guna pad biasa bila dh slesa sikit.

Kalau bersalin normal, elakkan pkai pad biasa mcm kita period tu. Sakit tak boleh tahan. Sbb dia keras, ada bonjol kt tgh tu. Dh la berjahit lagi. Menyesal beli. Nk x nk ke a pkai sbb dah beli. 😔

VIP Member

Saya selesa pakai pad pureen madame. Yg plastik putih tu. Pakai pad biasa sy rasa xselesa kat tmpat jahit. Bergantung pd org jugakla...ada yg pkai pad biasa ja

Selalunya selepas bersalin ibu2 pasti ada jahitan, nurse sy syorkan guna pad khas utk ibu bersalin kerana lebih lembut.terpulang dan ikut keselesaan masing2

Dulu2 pakai pureen madame n safi..insyaallah due bln 9 ni nak try pakai autumnz..saya beli kat shopee

Saje nak try..sbb tgk ramai kata ok brand ni..

https://my.theasianparent.com/pad-materniti/?utm_source=search&utm_medium=app

Pad biasa pun blh.. tp ambik yg cm dia panjanglah..

Câu hỏi liên quan