158 Các câu trả lời

sy ni tunggu 5thun lebih ni baru ada dh nk bersalin tunggu ari je.. selama 5 thn tu mcm2 sy hadap.. tp sy diam je dn ckp belom ada age rezeki nya.. suami pon banyak nasihat kn jgn fikir sangat nt awak yg sters dya ckp.. sy 2 thun asuh ank org.. sampai budak yg sy jga tu rapat sampai xnk balik.. tp tu lh allah dh susun cantik2 dh.. budak yg sy asuh cuti genap 2 bulan sy pon hamil ... tu org ckp allah bagi xsalah alamat.. cuma kita kena sabar, berusaha dn berdoa.. ada satu bidan ckp klo betul nk.. hati kena istiqamah yaitu banyakkn berzikir dn selawat.. lpas solat waktu banyakkn baca alfatihah, al iklas, baca surah2 yg ada dlm alquran... elok baca lpas subuh ayat diatas sampai kita rasa hati kita tenang sangat2... dn kita akn rasa sejuk je.. lpas tu lepas solat magrib banyak kn kn selawat zikir al fatihah,al iklas dn baca yassin setiap magrib.. jgn tinggal.. sy sebelom buat baca semua yg diajar oleh bidan.. sebulan sy amal kn alhamdullah lekat.. dn age satu klo tengah buat kerja rumah ke apa banyakkn zikir dn selawat inysaalllah klo betul2 iklasa allah akn tunaikn..

Saya bru 7 bulan kawen. Masih belum dikurniakan rezeki anak. Mcm2 cuba amek jus mamariam, mamomhope sbb tgok testimoni bjya hamil. Tp sy lupa Allah yang tentukan bila kita akan peroleh rezeki tu. Kita hnya mampu usaha.. Kawan opis yang kawen selepas sy kawen pun dh prgnant skarg 6 bulan. Bdk opis lain y kawen slpas sy pun dh mbyot bwak perut. Msg2 tgok sy atas bawah.awak xde lagi ke? Bukan kawen dulu ke? Xpndai main kut. Ni kna bjar dri org2 yang dh prgnt ni cmna diorg bt. Sy blik opis mngs gtw hsbnd dia plk asyik ckp bnda y sama. Stress. Stiap hari balik on time. Sbb sy tgok layanan org thdp org yang prgnant ni .lain sgt. Sy plk org jauh2 mcm bdosa besar org xde anak lagi. Tp bos xde ank lagi xplk diorg kecam. 😅

Msa sya dlu.. Sya dh amalkan susu mymila, susu lazz, susu kambing, mentrual pro, jus mamon hope 3 botol, folic acid makan slme 6bulan, mseh xlekat, last2 sya dh pindah rumah (sbelum ni duduk rumah mertua penuh adk brdk ipar ank buah), bila pindah ruma baru ni, mmg usaha pun kaw2 lah.. Enjoy je, tawakal, tu yg lekat..

Saya kawin 26/1/18. Lepas kawin pjj, baru dua bulan duduk sama. Tp dah usaha utk dapatkan zuriat, belum ada rezeki lagi. Haritu ada buat pregnancy test tp false positive 😢 Cuba ikhtiar, pegi berurut bidan cakap rahim saya rendah sikit dan dah naikkan balik. Pada saya, org lain ada yg lebih lama ttc hingga 10tahun baru dapat zuriat. Kami berdua masih enjoy hidup berdua sambil ikhtiar dan berusaha utk dapat baby. Orang kata jgn terlalu stress fikirkan nak baby. Tapi tulah, org sekeliling punya soalan mcm kita ni memang taknak anak 😔 Doakan saya dan suami pun diberi rezeki zuriat dalam masa terdekat. ❤

amin insyaAllah ade rezeki

VIP Member

Pengalaman sy tahun pertama kawin kami fokus tuk stabilkan kewangan..then tahun kedua start plan nak ada baby..2 tahun mencuba x lekat2,mcm2 amalkan last skali ikhtiar dgn minun air buah zuriat..akhirnya, tahun ke 4 baru ada rezeki..dalam nak menunggu masa tuk melekat tuu,nak bernanah telinga dgr sekeliling memerli,kata mcm2..hanya Dia saja yg tahu..airmata dah kering dah..now alhamdulillah my daughter umur dah 2 tahun stgh..and skrg tgh preggy anak no 2..🥰 29 weeks💞apa pun semua atas izinNya..tak cepat atau lambat sesaat😊setiap perkara yg berlaku ada hikmahnya.😘

Saya setahun lebih menunggu. Kami suami isteri badan besar. Selalu down ingatkan takde harapan nak ada baby. Selalu dah ngis2 sebab sedih tengok org lain yg kahwin lagi lewat dr kami tp dah ada bby. nasib suami dan kedua2 belah family faham. Dah plan kalau 2020 takde anak lg. Nak buat rawatan. Tp Allah dah bg rezeki dulu. Now 12w dah. Alhamdulillah. Doakan kandungan sy selamat, sihat dan dipermudahakan segala urusan kami. Sy juga doakan para suami isteri yang masih menanti rezeki zuriat. Agar dikurnia kan oleh Allah zuriat tak lama lagi.

Aamiin ya Rabb. Moga dipermudahkan sis 🌹

sye kawin 2 thun 9 bln baru lekat...lps tu mgdung 39w5d...baby sempat duk dgn sy 2mgu jer n mngal...dn tguu lagi nak dpt pganti 2thun 6bln..skrg prgnant dah nk msk 18w..ikutkan kawin dh nak masuk 7 thun..tp sye xsedih sebab apa yg jadi semua takdir Allah.. apa yg jdi tanda Allah syg..bersabar berdoa..dan bserah..akan smpaii masa sesuai Allah akan bagi.. asal fikiran kena sentiasa positif..bersngka baik pd Allah..😊

dah lahir bru th..ms prgnnt smua ok jer.. 😊..cuma ms kndungn 36w tu thu air ketuban byk.. tu jelh.. ms bslin bru th smua.. tkjut jgk..sebab bnda kita xsngka blaku.. skrg ni pn bdbr jgk..mmg scnd prgnnt ni kne bt detail scan lah..

alhamdulillah jaga diri ye sis...saya dua bulan je tunggj rezeki Awal. biasaa la kan semua orang mesti nak zuriat sendri. pakcik saya da 6 tahun kahwin belum rezeki lg..saya anak buahnya 2 bulan rezeki awal..faham sgt perasaan sedih tu cmne..bila dia tgok anak saya pon sedih semacam je..tp fkir ke arah lain rezeki lain yg melimpah allah bg..smpai masa allah kurniakan zuriat untuk kita mcm awak. tahniahhh

Tq sis.. Rzki awl sis ye.. ❤️

3 tahun sebenarnya tk perit pun tgu zuriat sy redoh tmbh pula sy jenis bekerja sbok dibandar..tp jadi perit bila org ckp kat mak mentua kita " biar kita yg bgi cucu kat mak mentua kita klau kita tk blh" padahal aku menantu tungal kot...pehh perit... insyaallah klu tk ada halagan kluar lah cucu sulung ini next month..doa kn kita selamat ya smua

Dekat 4 tahun kawen baru dapat rasa mengandung tapi baby saya dapat bertahan 6 minggu ja dalam rahim..5 hari lagi nak raya aidilfitri saya keguguran..tersusuknya hati saya bila pergi beraya orang berkata, "eh.. Tahun ni beraya berdua lagi,".. doakan saya sis dapat mengandung lagi.. ☺️

Bagitau je dh ngandung tp xde rzki.. Xsuka betul org duk tny2 ni.. Sya rya taun ni rmi gk l tny dh ada isi ke.. Seb bek dh ade isi.. Tp sblum ni pn org tny2, jus ckp belum ade rzki lg.. Allah bg honeymoon dlu..

Tahniah pada yang mudah pregnant.. Saya ni dah 19 tahun tunggu baru lekat.. Ingatkan memang tak der rezeki dah.. dulu dah macam2 ikhtiar tak juga hamil.. Sekarang hamil secara tiba2 jer umur pun dah 40.. Alhamdulillah.. 38 weeks dah..

Smg semua selamat ye

Câu hỏi liên quan