9 Các câu trả lời

saya just sharing milk booster cara saya. baby sy baru umur 4 bulan & saya full time housewife. apa yg saya perasan, klu saya kerap makan real foods contoh mcm sayur sawi, lobak putih, nasi putih (2x sehari) susu badan akan bertambah. air kosong paling kurang 2L sehari. selain tu, saya ada makan jgk roti jagung (ambil petua dari FB, berkesan utk sy. sampai rasa bengkak susu). Ada time saya rajin sikit, sy rebus air kurma merah + goji berry + daun pandan + gula merah. Saya takde makan pape supplements utk tambahkan susu badan takut tak serasi 😅 yg penting jangan stress, akan effect pada badan susu boleh drop

1. Pasang Niat & Berdoa pada Allah (Buat mommy yg Muslim) 2. Kerapkan penyusan direct Feeding. 3 jam sekali tu okey. kalau baby newborn tidur. kejutkan je utk menyusu. Jgn gap jauh sgt bimbang kena bengkak susu pula 3. Makan makanan yg sihat. Setiap kali makan saya biasakan sebut In Shaa Allah semua nie milk booster. Susu umi pekat & meriah. 4. Banyakkan air masak 5. Support suami sgt membantu 6. Belajar semula cara lekapan penyusuan yang betul.

Jgn stress.. enjoy dgn mknan, jgn catu mkn. Minum air secukupnya.. n klu sy, suami sllu buatkan air susu+badan+kurma.. minum setiap pagi n petang.. alhamdulillah serasi ngan sy.. penuh susu bdn..

mcm sy, make sure feeding ikut time every 2 hours siang. makan kurma 3 hingga 5 biji every morning. minum air masak banyak. pastu time tgh feeding bby, fikirkan yg indah² dan selawat Ya Matin

Cuba doktor pun boleh. We can give medication to increase breast milk supply! But the MOST importantly u need to think +ve , relaxed, dont stress to stimulate breast production

TapFluencer

1. Kerapkan penyusuan 3 jam sekali. 2. Minum air kosong secukupnya. 3. Elakkan stress. 4. Makan makanan cukup nutrien dan teratur. 5. Bersenam

@ifah point utama dia kena kekal aktif baru sihat hormon bdn pun stabil je. buat apa termampu utk stay fit

usia baby awak? apa yg menyebabkan awak rasa susu awak kurang? cuba share

semua yang dalam comment saya ada buat & +shaklee ESP

tq🥰