11 Các câu trả lời

Saya masa di wad, sblum tggu turn nk masuk labor room. Air ketuban leaking. masa saya leaking tu, lepas kencing, saya naik katil, rasa ada air keluar. tapi sikit jee. Lps tu bagi tau nurse, nurse srh pakai pad, bila pakai pad tak nmpak sbb dh serap, tapi sya rasa ada. Last2 buka pad biar tngk di underware. Ya tak ada bau ap, n bila jalan dia akan rasa keluar. Dia ikut jgk, kalau leaking sikit2, kena alert jugak, kalau mcm air paip tu kita tau dia ketuban.

Air ketuban jernih dan tak berbau. air ketuban tak macam air kencing. kalau leaking akn meleleh turun. leaking ni air ketuban keluar sikit2 kadang kita xperasan. tau2 bila doctor scan AFI dh berkurang. ini paling bahaya. kalau air ketuban pecah pula. awak akan dengar bunyi plop. lepas tu awak rasa air hangat keluar deras mengalir keluar. pakai pad/pantyliner. tengok ada lembab ke x. if lembab mean air ketuban leaking

Pengalaman saya, leaking dia keluar macam air kencing tapi tak boleh tahan dia dari keluar. Mcm air kencing kita boleh tahan lagi. N texture dia air putih n tak berbau. Keluar kdg sikit kdg bnyk. Pakai pad n monitor. Time keluar sikit air sama je mcm keluar bnyk. Air ketuban warna jernih n cair. Tk sama mcm keputihan. Leaking je terus p pac utk dr check samada betul atau tak. Jgn tunggu2 sis

Doc kata leaking air ketuban air jernih dan tidak berbau. Ada yg leaking byk. Ada yg leaking skit je sebesar 50 sen. Leaking sebesar 20sen pun ada. Kdg susah nak perasan. Kena cek betul2. Pakai pad atau cek underwear. Nak confirm blh pegi hosp gov o&g utk cek air ketuban. Doc akan cek air ketuban ada leaking atau tak. Sikit atau normal.

rasa basah*

cara nak bezakan; air putih xde bau 1. kosongkan pundi kencing 2. berdiri n kangkang, alas bawah kangkang dgn kain yg berwaena gelap senang utk detect air menitis 3. cuba batuk 3,4x dan lihat ada x air yg menitik. Jika ada yg menitik itu bocor. Jika melelah dipeha, itu keputihan

boleh. jika bercampur mmg ssh nk bezakan

Ada yg keluar byk ada keluar sikit2..kalau keluar byk perasan la habis basah semua..kalau sikit2 keluar boleh tahu dgn cara tengok berkurangnya 'afi' pada kertas scan...pengalaman sy,keluar byk..tak rasa sakit langsung..tiba2 je keluar masa baring 36w.kena tahan wad.

Dia turun laju. Tk boleh nak tahan2 dh. Kaler jernih ataupun bercampur darah. Tadak bau. Saya 35 minggu leaking ayaq ketuban. Kena masuk wad. Doktor nak bagi induce 36 minggu. Takut baby lemas. Tk sampai 36 minggu. Saya dh sakit contraction. Bersalin 35 minggu.

xde bau sis, warna mcm air paip.. mcm sy dlu sy xthu tanda nk bersalin. sy kluar air bercampur darah, so air tu jd mcm wrne pink. g hospital check bukaan bln lg 1cm. air ketuban okey je xde leaking. mcm sy tnda nk bersalin haritu keputihan cmpur drh..

air ketuban ni jernih .. takda bau .. dy akan keluar tak boleh tahan macam nak kencing .. better pegi check

Takde bau. Selalunya keluar byk mcm air kencing atau besar tapak tgn

Câu hỏi liên quan