2 Các câu trả lời

bila anak sy mula susu fm,1st sy akan tengok keadaan najis baby. kalau tak sembelit,perut tak kerap kembung,najis tidak cair sgt dan baby tak muntah bila menyusu,sy assume susu fm tu memang sesuai dgn baby sy. mcm baby sy yg ke 3,mula2 susu lactogen. mulanya ok,tp beberapa minggu kemudian selalu berak keras. jd sy tukar dupro. Alhamdulillah serasi sampai sekarang. kalau tengok kuantiti susu baby tu,agak kurang pula sebab 3oz ja. baby sy masa 5 bulan sekali menyusu 5@6oz sekali sesi penyusuan. tp sebab demand baby juga. tu pun kadang masih tak puas kalau 6oz ja

Saya bagi 3oz sebab dia minum susu badan 3oz juga. Tapi kalau ikut kotak susu fm tu utk umur anak kena bagi dalam 5oz. Cuma itulah saya agak confuse nak bagi byk mana sbb anak saya mixed feeding. Tq pn sebab sudi share 😀

sye rse ok da tu.. sye akn phatikan najis baby.. dulu gne lactogen baby amek mse 2-3 hri bru mbuang pastu warna najis pun gelap/hjau.. then sye tukar dupro.. baby still berak 2-3 hri tp warna najis ok kuning mustard then sye stick ngn dupro smpi skg.. ble baby da stat solid food, hari2 mbuang..

Baiklahh tqsm 💕

Câu hỏi liên quan