6 Các câu trả lời

hi awak. kalau awak kerap menggunakan breastpam. awak boleh je lepas guna simpan breastpam dlm bekas dn kemudian masok kn ke dlm peti ais. bila nk guna utk next session boleh terus pkai ke xperlu basuh. bila nak basuh pastikan botol2 breastpam tersebut awak letak dlm besen, jgn direct letak dlm singki sbb kita xtau bacteria apa yg ada dkt dlm singki tu. utk steriliser pula xperlu hari2. seminggu sekali dh cukup. utk elakkan kan assessories jadi longgar. setiap sparepart breastpam ada tempoh hayat. boleh tukar bila smpi tempoh masa

Saya basuh setiap 12jam… lps pakai saya masuk dlm peti ais. Bila nk guna terus ambil je. Bila nk basuh saya pakai sabun sunlight/glo yg aloe vera selamat utk baby tu… make sure semua accessories pam tu cabut n cuci, pakai span lembut jgn kasar nnti pam calar mudah bacteria mmbiak… lpstu rendam dgn air panas sebelum keringkn…

baca dkt instruction. sye punya kena basuh air panas ltk sabun sikit. rendam dlm 5minit lepas tu bilas balik dgn air panas. ade yg kena rebus dulu kejap. lps tu kering kan sendiri je. ltk dlm tapis, biar kan je bwh tudung saji.

sy akn cuci bila nk guna..sbb kadang kena guna kerap.. kadang sy rendam dgn air panas coway je.. mmg x pernh lap2 dgn tisu..rasa was2 pula bersih ke x..😅 bila hbis pantang ni skrg dh x guna pam lagi.. df mcm biasa je..

VIP Member

Saya basuh bersih sampai rasa permukaan tu kesat. Lepastu guna sterilizer. Kalau takde sterilizer boleh guna air panas. Sabun mmg guna sabun yg selamat utk baby

TapFluencer

Hai. Boleh rendam sekejap dalam air sabun. Keringkan selepas basuh. Jika takda sterilizer. Kalau ada sterilizer boleh masukkan selepas basuh pam tersebut

Câu hỏi liên quan