105 Các câu trả lời

Msa tunang lg mmg dah rapat.. Tp sya xselesa klau tlalu lama d rmh mrtua walaupun hanya utk sminggu.. Sbb ada ipar lelaki dlm rmh tu.. Nak jaga aurat dlm rmh kn.. Sakit juga kpala klau hri2 dlm rmh pn btutup litup hmpir 24jam 😆mmmm so mmg x selesa... Alhamdulillah husband pn ok ja memahami 😊 hbungan dgn mrtua n fmly sblh suami mmg sgt ok... Klau bab terasa hati tu bg sya prkara biasa.. Kdg2 diorg bkn sngja pn.. Kita membesar n dibesarkan dgn cara yg berbeza, so normal la klau ada bnda yg nk terasa atau x ngam kat kpala... Tp selagi x melampau, xda hal la 😆

saya pun duduk rumah mentua ada akak2 ipar . yg ngam sorang je dengan saya . yg lagi sorang bila nampak muka saya ada je nak perli2 . lagi2 bila saya pregnant ni siap ckp saya pemalas tknak buat itu ini . bila saya tnya nak tolong buat apa katanya tk perlu . belakang mengutuk saya siap berkira pasal makanan . sejak tu langsung saya tk makan rumah mentua. saya selamber je ckp kt suami yg akak dye perli saya memanjang . suami saya pun tahu perangai akak dye mcm mana nasib suami backup saya . saya buat hal saya je , kau nak perli ke apa peduli apa aku hahahhaha

Kan. Mula2 terasa. Lama2 Lantak laa nk perli ape. Mkn minum pakai duit suami. Bkn duit dia. 😂

Masi awal lgi tu,sy 3 taun lbh dah,masi juga xberapa rapat ngn kluarga husbnd,mgkin sb sy xbeharta kot & suri rumah spnuh masa je,tu pasal mrk pndang rendah ngn sye,sb klurga hsbnd smue bkerjaya tinggi..lgi stu sy xsuka mbodek klurga husbnd juge..klau ipar2 lain pandai bodek tu pasal kne syg..haha..tpi itu xtrgugat pun silaturahim sye ngn hsbnd,sb hsbnd paham sy cmna..cukupla akrab ngn hsbnd je,sb tujuan kte kwin bukan utk puaskan hati fmily husbnd,tujuannya utk buat pahala jga makan minum hsbnd..syurga kte trletak kat hsbnd kte,bukan fmly hsbnd.😊

VIP Member

Saya ambil masa 4 tahun, baru betul2 rapat. Sbb kahwin dgn suami bkn ktorg bercinta. Tapi perkenalan spotan selama 1week lepas tu terus kahwin dalam tempoh 2 minggu. Jadi keluarga mertua dgn saya blm betul2 kenal hati budi. Alhamdullilah dgn berkat usaha mengambil hati mertua, diatas tunjuk ajar keluarga. Sbb mak abah saya cakap jgn ada rasa janggal dgn keluarga mertua, kena agap mrk sama dgn mak ayah sendiri.Sekarang ni mmg tiap kali balik saya dah blh selesa sepenuhnya. Keluarga saya jenis mudah peramah dgn org wlpn kali pertama jumpa.

family somi mmg agk bsr..somi ank kdua trakhir dri 8 adk brdik..sy dri awl bkwn somi dh asyik bwk jmp fmly dia..akk2 ipar n biras2 lain agk berumo..sy lbih rpat dgn ank2 buah..tmbh2 pula ada ank2 buah yg bsr2 sbaya dgn kita jdi lbh skpala dri biras2 n akk2 ipar..smpi kdng2 trasa jgk bla biras2 sibuk nk kta kita mcm prngai bdk2 lbh byk lyn ank2 buah..cne pn dh kawen ngn pkcik dorg kn..jd sy ttp jga la cba2 mrpt2kn diri dgn akk2 ipar n biras2 over tu..trpksa pkir positif n bsbr jgk wlu kdng2 trasa..nk wt cne..dh jd family kn😊

Saya dah 10tahun kahwin pun masih Tak berapa akrab dgn keluarga belah Suami.Sebab jarang2 jumpa..kalau balik jumpa skjp je dgn dorang, dgn ipar2 semua mmg asing sgt klu jumpa.Tambah2 lagi saya dgn Suami Tak sama bangsa...klu masuk keluarga dorang mcm itik dgn ayam dh cara bcakap, 😅🤭🤭...dgn bapa mentua boleh lah, sbb bapa mentua jenis yg byk bcakap Dan mesra Alam sikit dgn semua org.Nanti kalau dh pencen harap2 lh boleh akrab dgn keluarga belah Suami sbb beli rmh pun dkt Sana Kira dkt lh dgn dorang.

Sama lah tak rapat dgn family in law... Dia org ok je... Tp bila di besarkn dalam family lain2... Family sndiri taw kita niw jenis mcm mne... Bila masuk family in law... Persekitaran yee berbeza... Prnh ckp dgn husband... Husband kata x kesah... Ag pun husband pun bukan jenis mengharap apa2... Husband sndiri pun jrang balik umah family dia... Kata yer bosan... X bebas... Bising... Umah sndiri bebas... So kita ikutkn je lar... Dlm ati de je perasaan x senang... Tp nk wat mcm mne... Taw diri sendiri mcm mne kn...

sya dh 3thn nk biase kn dgn dorg..mula2 dulu okay...skrg dh suam2 kuku jer dorg layan...ntah ape silap sya dgn dorg..akk dia yg d pnggl alang tu jerr smbng n layan endah x endah dgn sya..skrg mls dh nk ambk pduli psal dorg tu layan sya dgn baik or x..ape yg pnting mak n abah mertua sya okay dan baik dgn sya..Alhamdulillah..lgi2 sya kwen dgn ank bngsu dorg smua bnde kite org dpt..skrg sya tgh prgnnt cucu ank bngsu dorg lgi lh mcm2 sya dapat...Alhamdulillah beruntung dpt mertua baik dan syg sya...

Sy biasa je. Walaupon duduk berbeza seksyen, rumah dekat dlm 15min je. Jarang berjumpa. No tel mak mentua/ipar duai mmg xde. 😅 Sbb dorang dh mmg diajar utk setel hal diri sndri. Jgn masuk cmpur urusan org lain. So kitorang xde la ganggu. Nk ngam pon, biase2 aje. Sembang pon ok. Hari raya sy bg angpow kt ibu mentua. Kalau sy beli tudung, sy belikan kt dia sekali. Kirae, kita selalu memberi. Nnti ok la tu. Bkn nk membodek, tp awk pon stay ngn mentua kn.

Tak rapat la , saya pun tak faham dgn dorang . Ade sorang biras tu jenis suka menyindir , suami dia abg kepada suami saya . Dia pun jenis mulot main lepas je bila nak bercakap , dia kate saya pura2 mabok , dia cakap saya jadikan semua tu alasan je . Maybe sebab isteri dia tak rasa semua tu so dia anggap saya main2 laa . Kadang stress jugak , tapi cuba elakkan dari berjumpa dorang laa buat masa ni sebab tak tahan laa asik kena sindir je

Câu hỏi liên quan