7 Các câu trả lời

Sy pernah juga dulu. Dia klinik sbb bleeding. Dic bg ubat kuatkan rahim. Tapi kalau janin tak menjadi bila mkn ubat tu mmg akan gugur. Lps mkn ubat tu ptg. Mlm tu jatuh ketulan darah. Terus gi hospital. Doc scan kantung dah kebawah tinggal tunggu jatuh aje. Masa nk tunggu jatuh dia punya sakit. Allah je tahu. Mmg sakit sgt. Lps kantung jatuh je hilang terus sakit ye. Alhamdulillah jatuh sendiri dan tak kene cuci. Semoga ada rezeki sis lagi lepas ni.

kalau pendarahan makin teruk refer hospital. kurangkan pengerakan. jaga makan jangan minum sejuk makan pedas n berminyak. Pendarahan ni tanda tanda janin tak kuat. so puan kene banyak berehat seminggu ni.

saya pun first baby keguguran. lebih kurang je dalam situasi puan. inshaaAllah rezeki lain nanti. skrg saya kandungan ke dua baru 7 minggu. kalau boleh puan . untuk kandungan ke2 jangan ada pendarahan.

Kalau sakit makin kuat/bleeding makin byk, better g hospital. Kalau sakit masih sama, boleh rehat d rumah dulu. Sbb kalau ke hospital pn, dia akn bg temujanji smggu juga untuk scan semula.

Allahu. Smoga kuat ya. InsyaAllah ada rezeki sis nanti..mungkin lebih baik

TapFluencer

Boleh je ke hospital. Lg details dia cek. Cuma ikut prosedur lah, saringan c19 semua tu. moga semuanya dipermudahkan dan baik belaka tanpa mudarat

Allahu... Mudahan Allah gantikan kehilangan dgn yg lebih baik drpd sisi-Nya 🤲

hi sory lari topik .. nk tnya ,normal ke klau 7mnggu msih tk nmpk ape² kantung pn tkde ? risau sgt²

saya 8week pun tak nampak lg. alhamdulillah 9week baru nampak. make sure sblm scan, bg blader full.

haritu saya 2 hari spotting.. terus g hospital, dorang pantau.. sampai dah nampak janin..

alhamdulillah , awak jaga elok² yea ... jgn mkan pedas & berminyak tau ... semoga kandungan awak baik² saja

Masih keluar lagi ke

masih sikit² ,cramp kt bawah perut