17 Các câu trả lời

kaki bengkak nie kene jgk inform doc untuk check..kadang kalau terlalu bengkak takut darah beku. macam Saya mengandung, mule2 dua2 bengkak pastu bile sebelah dh surut.sebelah lagi xsurut2.terus kene tahan ward.alhamdulillah nasb xde pape.skrg dh ok. baby pun dh 2 bulan ++

sis kena tinggikan kaki semasa nak tidur. maksudnye letakkan kaki diats bantal peluk. saya pernah alami kaki bengkak macam ni. jadi nasihat nurse saya jugak kena tinggikan kaki semasa nak tidur nanti. sis cuba dulu. kalau same jugak keadaannye , kena minta doktor check.

Sy hari tu time 20 weeks, lama sgt duduk dlm kereta, keluar ja kereta tgk kaki bengkak. Byk sbb jgk boleh jadi kaki bengkak. Walaupun mmg time pregnant mudah kaki nak bengkak, Better alert and jgn biar kan sahaja. Bgtau doc/nurse time checkup mintak pandangan.

normal. tapi jgn selesa sangat kalau kaki bengkak. tidur kena tinggi kan kaki. nurse cakap risau ada masalah buah pinggang kalau kaki terlalu bengkak. saya 37w4d memang akan jaga bab kaki. kalau terlalu bengkak bahaya.

VIP Member

bengkak tu kne tgk jugak tahap mana. biasa kat klinik dorg akan cek tahap bengkak tu. normal atau tak. dulu saya preggy anak pertama sama mcm sis la 29 weeks dh bengkak kaki. now preggy anak no 2 dh tak bengkak kaki

TapFluencer

Saya rasa kena pemantauan di klinik. Sbb kat klinik sini, setiap kali check up appoinment, nurse akan tengok kaki ada bengkak ke tak sejak awal kehamilan lg dan nurse tanya ada urat timbul tak kat betis...

Tak silap kalau kaki bengkak ni kena alert time pregnant. Ada yg normal tp ada yg tak. Kalau sy dtg check up bulanan pun doktor akan tgk kaki bengkak atau tak

mukin k bwk kn budak 1 lps itu kite buat kje berdiri terlb lame nii agak nye , lagi 1 mukin awak ade 3 serangkai penyakit itu ??

mmmng sist kalo baso kain air siram di kaki ke mcm iye je ..dlu pon sme sye mcm tu gara² baso kain air sye siram ke kaki sye🙄

dia akan bagi 4 kriteria lepas detect kaki bengkak.. takod developed for Pre-Eclampsia..