16 Các câu trả lời

Kalau pregnant, takde istilah ngade2. Even baru start hamil pun, boleh je jadi letih yakmat. Lain tubuh, lain rasanya. Macam saya, awal2 rasa lembik je. Masuk 20 weeks ke atas ligat bekerja. Sampai sekarang 35 weeks, masih dgn kemas 1 rumah, menjahit, etc. Tenaga kita x sama. Kalau penat, rest je sis. Macam saya, tgh pregnant anak ke-4. 3 anak ni umur 3,4,5. Alhamdulillah..boleh juga rest sebab anak2 faham. Cuma tak boleh terus santai. Makan ke apa semua nak ditengokkan. Tp buat masa ni sy cuti memasak. Order je. Sibuk menyiapkan tempahan jahitan yg masih berbaki. 😅

semoga dipermudahkan buat sis...

Sy 22 weeks sis pun x kuat mcm anak first dlu, anak first dlu 30 weeks keatas masih kuat lg kerja angkat periuk besar berdiri lama2,skrg ni dah setel anak 2 org pergi sekolah terus rehat,buat kerja skit letih, xleh berdiri lama2,berjalan sikit pun dah mengah,maybe faktor umur atau sy tak jaga pantang sgt mase bersalin yg lepas2, bak kata ibu2 yg lain tenaga kita x sama,kalau rasa x larat jgn paksa, buat slow2 sis...

sy pun sdg prgnt anak ke 3, memang terasa lain sgt penatnya,lesunya,ngantungnya...pastu mudah sakit bhgian perut..ke 3 nie nak kena manja sikit x boleh wat keja lasak2, jalan jauh pun...ermmmm...anak2 sebelum nie siap belari lagi naik turun tangga walaupun tgh tunggu hari..tapi kali ini memang dia x can ibu dia utk aktif...skdar boleh je...memang terasa lain sgt..🤦‍♀️

syukur alhmdulillah,terima kasih sis..semoga semuanya baik-baik saja sehingga melahirkan..belum scan lagi gender apa..tapi mcm girl...😅

sy bru 13 weeks x larat dh nk berjalan ke sana ke mari... pernah sy nk riadah bwak ank dgn suami jln ii petang ... balik rmh terus kaki kejang urat kejang smpai ke pinggang ... tak boleh jalan jauh 😭 smpai rmh sakit ii terbaring je.. jln nk g tandas pon kne papah, kne urut kaki baru okey balik... bila jln jauh lagi kne lagi 😂

Sy umur 37thn..mngndung ank no 2 dh 19week..blh berkja mngurut org. Tu pn sorg je shri. Xlarat nk buat 2@3org.smpai umh rehat tdo je. Kerja umh pn just masak je. Lain xlarat nk buat. Lain org lain rase prgnt ye. Moga semua mummy yg prgnt dipermudahkn bersalin ye..

sama la ada masa mmg rasa penat sgt. Kaki tgn kdg tahap gigil.. pdhl baru 21 week 😂 tp gagahkan jgk diri ni g keje pnjat tangga ofis tgkat 1.. allahuakbar.. smga dipermudahkan urusan kita semua. aaminnn2

normal lah tu puan , makin hari kan berat baby makin meningkat dan tambah dengan berat sendiri mana nak larat saya ni yang dah masuk 3rd trim rasa berat nak bangun sakit2 semua badan 😂

sama masuk 7 bulan ni mcm nak nangis pun ada😩😩 sesak rasa penat hhaahah😂😂 kdg duk fikir kuat ke aku ni bertahan smpi 9bulan rasa 3 bulan tu masih lama

Sy pun lps masuk trimester kedua terasa bdn ni berat sgt mcm batu.. hari² rasa drain sgt.. buat keja pun slow je.. sabo je laa

saya anak kelima baru rasa tak larat..dan pedih ulu hati...tadi cakap sama doctor sekali Dya bagi obat gestrek btol ka ne...