15 Các câu trả lời

ikut pengalaman, boleh je kalau nak confirm pregnant dekat clinic, minum air banyak, penuhkan pundi kencing. macam saya doc akan buat ultrasound dulu, tapi taknampak apa, doc akan suruh buat UPT, then positive, nanti doc minta repeat scan. cuma nak inform siap siap masih awal lagi kadang tak nampak apa. or maybe ada nmpak kantung je. and doc akan suruh repeat 2-3w lagi. and ramai juga yang overthinking. kalau kita boleh positive dengan apa yang doc cakap ok je. doc yang scan saya pesan, in shaa allah ada rezeki semua baik baik saja if takde bleeding/discharge yang pelik2. buat kerja ringan ringan and jangan stress. btw tahniah and semoga dipermudahkan 🫶🏻 first time mom juga, 37w 🤲🏻

terima kasih 🫶🏻 you too 🤍

ikut pengalaman, boleh je kalau nak confirm pregnant dekat clinic, minum air banyak, penuhkan pundi kencing. macam saya doc akan buat ultrasound dulu, tapi taknampak apa, doc akan suruh buat UPT, then positive, nanti doc minta repeat scan. cuma nak inform siap siap masih awal lagi kadang tak nampak apa. or maybe ada nmpak kantung je. and doc akan suruh repeat 2-3w lagi. and ramai juga yang overthinking. kalau kita boleh positive dengan apa yang doc cakap ok je. doc yang scan saya pesan, in shaa allah ada rezeki semua baik baik saja if takde bleeding/discharge yang pelik2. buat kerja ringan ringan and jangan stress.

ikut pengalaman, boleh je kalau nak confirm pregnant dekat clinic, minum air banyak, penuhkan pundi kencing. macam saya doc akan buat ultrasound dulu, tapi taknampak apa, doc akan suruh buat UPT, then positive, nanti doc minta repeat scan. cuma nak inform siap siap masih awal lagi kadang tak nampak apa. or maybe ada nmpak kantung je. and doc akan suruh repeat 2-3w lagi. and ramai juga yang overthinking. kalau kita boleh positive dengan apa yang doc cakap ok je. doc yang scan saya pesan, in shaa allah ada rezeki semua baik baik saja if takde bleeding/discharge yang pelik2. buat kerja ringan ringan and jangan stress.

Ia memang normal untuk berasa campur aduk dan mungkin sedikit tidak percaya ketika UPT (Ujian Kehamilan) menunjukkan positif, terutama untuk ibu baru seperti kamu. Jika UPT menunjukkan positif, adalah baik untuk membuat pengesahan dengan doktor. Walaupun ia baru delay 2 hari, pengesahan oleh doktor dapat memberi keyakinan tambahan dan juga membolehkan mereka memberi nasihat tentang langkah seterusnya dalam penjagaan kehamilan kamu. Saya harap semuanya berjalan lancar untuk kamu! https://invl.io/cll7hzz

saya dua kali pregnant, bila positif ja mmg akan terus p klinik scan walupun baru 4w+. tahu yang memang takkan nampak lagi sebab masih awal tapi saya lebih kepada nak tengok ada cyst tak, ada apa2 yang pelik tak dlm rahim kita utk persediaan perjalanan mengandung nnt. sbb ada org dia tak tahu pon dia ada cyst. bila scan baby 8w baru tau ada cyst. satu lagi, saya akan pastikan pundi kencing penuh supaya boleh nampak dinding rahim yang sedang tebal.

Waaaah. Betul betul. Dia lebih kepada eksited and harap semua baik baik je, tkde sebarang masalah

TapFluencer

Saya buat pengesahan segera di swasta sebab saya berisiko hamil. Masa buat pengesahan, 4m 3h. Esok tu buka buku pink di KK. Alhamdulillah dapat pantauan awal. Scan di swasta dan KK, nampak kantung dan dan usia kehamilan pun sama.

Alhamdulillah, Dah bersalin 2 tahun lepas 😀

sis buat scan 6w untuk tahu kedudukan kantung dan 8w untuk baby kalau awal lg agak susah nak detect sbb terlalu kecil. makesure pundi kencing penuh kalau excited sangat buat tvs tapi taktahulah boleh nampk ke idok

Okay sis thank you, tak sabar pulak nak tunggu 6w

utk confirmation upt boleh, tp kalau utk confirmation dgn scan kurg sesuai sbb masih kecil & mungkin hanya nmpk kantung shj.. utk scan disarankan 8 minggu..

Okay thank you sis. Excited sikit sebab lama da tunggu

hi saya pun first time mom. period lewat 3 hari and result upt positive. tapi saya tunggu seminggu baru scan untuk confirm dkt klinik.

sebab baru 5 weeks

hi Mom's Sya da se tahun kahwin. bila check HCG test negative pda bulan may lepas to. blan June ni datang haid se hari JH.

Câu hỏi liên quan