38 Các câu trả lời

hai,sis saya harap awak baik2 saja apa pun take care dan kalau dah nampak fresh blood macam ni terus ke hospital ye tapi tu la kadang2 kan bukan apa nak bertanya dalam ni sebab dalam ni semua mommy2 dan ada yang dah berpegalaman dari first time mommy macam kami ni,pengalaman saya masa gugur dan pergi hospital first dr cakap saya etopic pregnancy then ambil BHCG hormone pregnancy still naik then scan cakap belum nampak tunggu 2,3 hari selepas BHCG cakap hormone pregnancy semakin turun dr cakap KEMUNGKINAN dah gugur dr pun tak boleh bagi jawapan yang tepat semua jawapan ada KEMUNGKINAN,kena faham la wanita yang berkeiginan menjadi ibu ni emosi lain sikit harap mommy yang berpegalaman beri lah kami positive vibe ya tapi saya pun malas dah nak ambil tau saya redha anggap tak ada rezeki je,sorry panjang pula menaip apa pun mommy support mommy ya tq and take care🥰...

I think we should not scold her or ckp what you would have done. She is probably a first time mom.. Ibu mengandung tak boleh stress. Instead just advise.. Sis pegi Clinic atau Hospital, In Shaa Allah ada rezeki still n baby kuat doc akan bagi Duphaston utk kuatkan rahim.. I pon experience the same at 6 weeks 4 days. Semoga dipermudahkan 🤲

marah? hahah. bila pula saya marah, saya cuma bagi pendapat .and cakap tak elok? boleh terangkn part mana yg xelok?.. ego apa bende, dia post so tak slahkan sya komen pandangan saya. awak dh kenape hahah

nak pesan dekat mommy to be,terutama yg first time pregnant. ingat 1 saja , SEBARANG PENDARAHAN SEMASA PREGNANT ADALAH TIDAK NORMAL selagi doctor tidak sahkan kandungan awak2 semua no problem. sila jangan SEDAPkan hati dengan ayat implantation bleeding ke, spotting early pregnancy ke, spotting penempelan ke.. NO ! ❌❌❌ apa lagi dah tahap bleeding macam tu 😰😰😰

In this situation you should go to hospital as soon as possible. Tell them you're pregnant but bleed a lot. Tell them your pregnancy test is positive. They will check you & your baby. You still don't open the pregnancy book right because you're pregnant 7 weeks? So you don't have to bring the book because you don't have it. Pray the best for you both.

Everytime appt with nurse or doc, they always reminding us if there's bleeding just straight go to the hospital. Sorry but asking for this just doesn't make any sense cause if that happen to me, I will freak out and hospital it is. I hope everything is going to be okay for u and ur baby dear, InShaa Allah.

Normal jer sis. takyah gi klinik or hospital. biasa la preggy ni kluar drah gtu kan.. takyah tanya doktor or misi, just tanya kat sini jer. Sini boleh membantu sis, bagi kami normal. sis takyah risau atau takut nampak darah bleeding mcmni 😊 apa2 update sini jer tau. tanya jer kami kt sini yg lebih tau dari doktor or misi 😁😁😁

awak yg ego ni tanak terima cadangan ibu lain. cuba buka fikiran tu, dah jadi mom sepatutnya dh matang😂 saya cuma sarankan kt sini kalau kuar bleeding terus gi emergency, takyah tanya pun buang masa jee. kite pula risau tngok drah byk mcm tu kuar

Tolong lah klau kua drah byk ke sikit terus je g klinik atau hospital jgn tggu nak tanya2 dlm apps ni sbb yg dlm ni bkn doktor pun... Darah byk mcm ni bole lg nak tanya terkejut sy tgk... Sy pernah keluar drah warna coklat pun terus g klinik je then dktr bagi ubat kuatkan rahim...🥺🥺

VIP Member

Pergi hospital trus dkt kecemasan, kalau boleh bawah sekali darah tu, ltk dlm plastic, sbb doc nti byk soalan nya, darah wrna apa bau apa, sy kalau bleeding mmg bawa darah tu sekali, senang nk tnjuk, kita nak ckp xpndai sgt

g klinik dulu, dptkan surat refer sbb sis belom ada buku pink kan baru 7w. nnt terus ke kecemasan, diorg suruh dptkan surat refer, leceh nak ulang alik. semoga dimudahkan urusan 🥰

owh kalau boleh terus senang la. sbb saya haritu pon bleeding, saya g klinik dulu sbb baru 6weeks belom bukak buku. malas nak bnyak keje nnt takut diorg nak surat refer. lain staff yg handle lain pulak caranya. prepare je awal2 😅

Sis,terus ke hosp ye.Bgtau kat kaunter yg sis bleeding & currently pregnant 7wks.Bawak skli tisu darah tu @ gambar ni utk rujukan pihal hosp nanti.Semoga sis & baby baik² saja