22 Các câu trả lời

Saya tengok ada kawan seorang dia doktor ambil vaccination kedua dua dose masa mengandung anak pertama. Anak dia keluar okay saja. Ada kawan yang tak ambil booster jugak. Saya rasa tak cukup data lagi untuk tau kesan jangka masa panjang pada kandungan. Saya ambil booster masa minggu 14. Tapi anak tak keluar lagi, tak dapat bagi tau mengikut pengalaman sendiri. Saya sendiri hanya demam sahaja. Yang dua dua dos pertama sinovac baik ambil booster kerana protection sangat cepat berkurangan. Yang geng AZ atau Pfizer, boleh tahan lama sikit.

sy dua² dos sinovac jugak, tapi klau 7w x dbnarkn ambil booster kan? ke mcm mna? hujg bln nnti bru repeat jumpa dktr.. xsempat nk tnya , dh lh kena umum wjib ambil sblum 1mac

TapFluencer

Saya sudah pada 24w slps klinik & vaccinator kata ok. Tak bahaya, malah bermanfaat untuk kita mengelak drpd yg lebih mudarat. Pastikan diri sihat dan cergas sebelum dan semasa hari vaksin. Keep on hydrating setiap hari. Makan dulu sblm ke tempat vaksin. Banyakkan rehat dan jangan buat aktiviti berat dlm tempoh seminggu selepas vaksin. Bagi yg awal kehamilan dan nak bersalin tu tangguh lah dulu, bagi badan kuat cergas ye.

Tengok dari kebanyakkan pendapat, okay untuk 2nd trimester sahaja. Adalah lebih baik, minta pendapat nurse yang selalu kita jumpa masa appointment. Saya dah ambil booster waktu kandungan 17 weeks, sekarang 22 weeks, +ve Covid and kesihatan tak terjejas lama, dua tiga hari sahaja lemau. Untuk yang berkerja atau terdedah dengan orang ramai, lebih baik ambil untuk cegah kesihatan kita terjejas teruk. Tanya pendapat nurse anda ya.

Alhamdulillah minggu lalu sy dah ambil masa kndungan 14w 5d. Niat ikhtiar untuk dpt dijauhkan dr sebarang penyakit. Mula2 takut juga nak ambil tp atas nasihat doktor dan keadaan sekarang sy gigihkan ambil. Doktor kata bumil ni imune dia dh rendah & bumil plak rajin keluar masuk klinik waktu skg ni. Pastu doktor kata tunggu kandungan 14w keatas ambil lah vaksin. Alhamdulillah lepas vaksin x da apa2 kesan dmam.

Saya tak ambil booster sbb suami tak izinkan. Sbb lepas amik dos kedua last year, miscarriage. Then, ada kawan ambil booster haritu masa kandungan 6 bulan, dia leaking..air ketuban keluar. Terus warded 3 hari. Doc pun tak recommend untuk ambil, kalau nak pun dia kata tunggu 2nd trimester. Tapi saya agak trauma.

saye sndri ttnye2 jgk ni nk amek ke x cbb msuk hari ni dh 3x tolak....ni dh 35minggu kndungn....mcm rase nk amek lps pantang je....rase ok lps pantng an... smoge kite semua dilindungi lh....bkn xnk amek wisau dmm cbb bdn pon xbpe ok sakit sana sini wisau je ...😌

Sy tak ambik booster setakat ni. Dah 2 kali dpt appointment, sy call klinik tanya. Ikut kita kalau nak ambik lepas bersalin pun boleh. Terpulg dkt puan. Mcm sy risau dkt kandungan sbb dh 2x miscarriage sblm ni. Sy dpt pfizer 1 2 dose sebelum ni ☺️

i booster 31hb Jan , bln Feb period dah delayed 2/3days , 13hb check UPT Positive 5weeks... so far takde bleeding ke or tanda2 tak sihat. insyallah kekal positive, baby sihat walafiat.

terpulang pde bdn msg2. mcm sy, 2nd dose masa 21w. n bby stop growing exactly lps 2nd dose. n lahir pde 23w. hidup skjp lps lahir. doctor xselamatkan sbb xckup berat. 450g time tu

Nak tanya puan dapat cuti bersalin tak? Ke doctor bagi mc je?

Saya dah ambil booster masa 19w. Skrg dah 23w, alhamdulilah takde side effect apa apa. Baby pun active. Hanya lenguh tangan je lepas cucuk. Saya ambil az-az-pfizer