19 Các câu trả lời

Saya amek confinement lady. Nak pegi ke Mak, mak dah 70. Nak mntk MIL, MIL pun bukan sihat sgt. Kalau sis okay, ade sket duit bole amek confinement lady. Xpayah buat pape. Kije fed anak or pump ur breast je. Sume CL buatkan. Then bole manja2 sket diri, urut2 badan and food terjaga. Tapi kalau suami sis pandai, bole urus bole la suruh suami. Paling penting suami tau ape nk buat, okay je. Tp anak first, elok la org yg pandai jaga org dlm pantang nih. Or maybe saya mengada lebih. Apa pun sis bole!

TapFluencer

Saya bersalin dua2 anak pantang sendiri..anak2 mmg sy uruskan sbb suami x yakin nak uruskan baby..tp bab makan & uruskan rumah mmg dia lar expert.. alhamdulillah segala urusan anak dipermudahkan..rasa mcm x bersalin pun ye jugak sbb kuatkan diri demi anak2..yg penting positif..utk berurut pula masa tu mmg pggil makcik urut..anak pertama sy urut 2 kali je..anak kedua sempat urut sekali je..habis pkp ni mmg nak pg berurut lagi..hehehe..

Saya berpantang sendiri. Seminggu je mintak tolong makcik sebelah rumah tlg mandi kan anak, siap kan makan utk ibu. Minggu ke 2 suami urus kan semua. Lepas 2 minggu, ibu da kuat, blh urus kan anak, siap kan makan sendiri..suami tlg jugak. Blh je berpantang sendiri...tp kena kerjasama dgn suami. Alhamdulillah..mindset kena kuat. Jgn stress2.

VIP Member

sy pantang kt umah fmly sndiri. tp sape je yg ada.. adik2 xde sbb masa bersalin tu pun hari bekerja..suami la yg byk uruskan❤️so far ok la..suami pegi kje, mama yg tlg2..suami salu ckp time susah mcmtu jgn letak diri sendiri dlm keadaan sorg2..sbb kite bkn duduk sorg2..mintak tlg klu rasa x mampu dan sakit🥰😊

Utk first child seeloknya ada bantuan family, kurang2 kita tak bersendirian dirumah, dgn sakit belum hilang lagi,kita masih perlu menyesuaikan diri dgn suasana baru. Emotional support tu lebih penting. Kalau mampu boleh buat saving utk ambil CL.

Setuju sangat2. Saya pantang rumah mertua sampai abis pantang. Alhamdulillahh ok je. Bersalin 2 Hari sebelum pkp, so suami cuti lama😁. Pengalaman Saya bersalin anak 1st, bersalin normal. Kite perlukan byk bantuan, xboleh buat sorg2, Dan takboleh harapkan suami jugak, sbb dia Pon 1st time. Kite xboleh expect perangai baby camana. pakai spender, pakai pad, Mandi semua suami buat. Belum lagi Kisah jahitan Luka lambat sembuh, Kisah nipple berdarah and sakit, bengkak Nasihat sya, kalau boleh usahakan Ada org 'ke3' Masa pantang ye. Kalau mampu, hire CL. Doa yg baik2 saja, moga dipermudahkan ❤️

Klau sy, anak ptama, ibu yang jaga.. Anak kedua, suami yg jaga.. Xda masalah klau bpantang sndiri, yg pnting suami bertanggungjawab beri makan, cuci pakaian,kemas rumah dan kerja rumah yg lainnya.. Yg pnting sis x stress dan ttekan

VIP Member

Previous two sendiri with husband tambah2 masa duk UK makanan pantang ikut apa yg ada. Alhamdulillah ok. This time no 3 dah balik malaysia for good InsyaAllah nak hire CL sbb nak berurut.

VIP Member

Saya pun expected berpantang sendiri since parent dah pindah balik penang and MIL pindah negeri sembilan, and tengah PKP 😂 usaha sendiri laa , nasib husband rajin

Sy pantang sdri sbb klga jauh sgt ..berdikarilah klu org lain blh,takan kita tak blhkan..mmg somi yg urus mknn pantsng,kms rmh,cuci segala pkaian ibu/ank..

Saya pun pantabg sendiri makan je suami uruskan yg lain semua saya buat sendiri, buat slow kdg2 dlm pamtang pun gagahkan jugak buat keje

Câu hỏi liên quan