10 Các câu trả lời

Sama la mom.. sy pn mcm nk fed up da nak naik kan hb.. Da 25mgu .. tiap 2mgu kna ambil darah.. Tetiba pla bp naik.. Kena lg tiap mgu p klinik check up.. Makan zincofer tetap 10.4-10.9.. Tukar maltofer. Makin turun.. Makan pn makan mkanan yg tinggi zat besi.. Makn hati ayam tiap hari. Smpi nk mual .. 😆 .. Tiap hari mkn buah. Mkn ubat skli minum vit c.. Pn masi jg x naik hb.. Fed up weii 😂

sy makan zincofer dgn jus oren sebelum sarapan. lps tu, terus makan makanan berat. kalau tak, perut rasa bergelodak mcm nak muntah. alhamdulillah hb naik 10 ke 12. support lg dgn jus mamariam dan jaga makan. sy tak ambil kopi/nescafe/megi dan jajan. nak snacking mkn buah je. semoga mommies naik hb dgn jayanya

sy mmg pregnant hb akn drop..skg 2nd baby pon sama..drop x la rendah sgt..dlm 10.5-10.7..situ2 je..bru ni appointment kne mkn iberet 2x sehari..mlm sblm tido..pg sblm mkn..mlm oke lg..klo mkn pg..aduhaiii..tahan perut mcm nk tekluar isi2 perut 🥴

Sama lah macam saya. Bulan lepas hari2 makan jambu batu,pisang. Hb makin drop😭 xthu dah nk buat macam mana. Ni saya baru try maltofer nk tgk macam mana. Sblm ni ambil zincofer. Tak jadi apa😢

Saya baru jer start makan maltofer. Nk check lagi 2 minggu. Kalau drop lagi kena tukar brand lain pulak la. Seksa betul🥲

mommy ada ambil caffein? bila ambil caffein khasiat ubat tak diserap sepenuhnya oleh badan.. susu pun sama.. jgn ambil susu bersama ubat.. sila jarak sekurangnya 1 jam selepas pengambilan ubat.

saya dah lama stop caffien , kalau teringin pon cuma minum milo kosong je , terima kasih sis atas info

TapFluencer

Makanan tinggi zat besi; contohya :daging merah (lembu, kambing, kerbau).lepas makan sumber zat besi, makan buah tinggi vitamin C (jambu batu). vitamin c bantuserapkan zat besi dlm darah.

yg ni pon sy cuba jgk dah , tp tulah dy tak mau naik jgk , ad org kata makan kerang tp sy tk bole nak mkn kerang jadi loya , terima kasih sis kongsi ilmu nnti sy try mkn daging lembu sbb yg ni sy jarang mkn

TapFluencer

sama.. actually hb rendah sbb hormon. saya. pun hingga bersalin masih mild anemia. lps bersalin hb ok

Dah jumpa pakar pemakanan ke ?

saya minun rebusan kurma merah tu sis. Yang ada sekali dgn buah2 kering yang lain tu.

okay sy dah beli hritu cuma tk try lg , nnti sy cri balik mana sy letak hihi sejak sejak ni jadi kuat pelupa , tq share tips

try amik Iberet folic InshaAllah hb ok

amik pagi setengah jam sebelum makan

Dah try mkn iberet?