28 Các câu trả lời

TapFluencer

Awal kehamilan: megi. sampai nangis nk mkn megi sbb tahu megi tak berkasiat dan suami tak bagi. Apa sy buat, saya cari resipi megi yg ok la blh bg nutrien. Sy beli mi cintan kosong tu. lepas tu buat kuah kari sendiri, letak telur sawi, cili dan tomato. yummy. Dah. tu sekali je mkn megi kari yg diidamkan semasa hamil. 😂 lebihan mi cintan tu saya buat mi goreng. 😋 masa trimister kedua. yg lain2 just kehendak makanan mudah didapati je. Alhamdulillah. 🥰

kalau sya craving aiskrim sgt2 smpi bole teringat2 bawa ke tidur.. masa tue blum sedar tgh hamil. masuk trim ke3 ni ( 36-38 weeks ) , teringin plak burger mekdi prosperity beef burger dgn satay daging.. alhamdulillah semua dpt rasa dh 😋 pdhal sblm mengandung mmg xmkn daging pun 😅 x suka bau daging..

saya teringin sondobu jiggae - korean beef stew . smpai harini tak pegi makan lagi sbb suami gastrik tk boleh makan pedas. nk makan sorg tk feeling haha. yg lain tu bru terasa kat tekak, tau tau mak mertua dah masakkan. 🤗🤣 nak makan masakan mak sndri, mak jauhhh. skrg tumpang kasih mak n ayah mertua dulu lah

saya teringin gila nak makan ramen samyang merah 2x pedas tu. saya balik dari kerja and stress period tak datang so saya beli lah samyang tu. ingat nak makan sambil tengok movie. tetiba rasa macam tak sedap hati , esoknya buat upt test . terus suami tak bagi makan 🥲🥲

ngidam nk mkn rendang daging mak sy🥺🥺🥺smpai skrg xdpt lgi merasa rendang daging...biasanya rendang daging mak masak masa hari raya je😭😂pstu sy tringin nk mkn gulai nasi minyak org khwin tp msalahnya xde pun yg khwin kat area umah sy😂😂😭😭

saya plk teringin nk mkn rendang ayam + pulut kuning mak sedara saya buat.. tpi msih x dpt lgi..

suka nk mkn yg masam2 je...manis law mkn nk kluar blik..law nk kluar kna standby buah oren dlm keta..law bau aroma buah tu rasa lega & nikmat je😅 awal2 tu teringin sgt nk mkn Asam pedas, selagi x mkn..nk tidur pn blh teringat lg..siap rasa dkt mulut😂😂

Takde craving pape sebab alahan teruk sangat so sedar diri makan jelah apa yg boleh 😂 cuma kalau tetibe terfikir, ‘harini nak ice cream la’ ok terus pergi beli sendiri takde tunggu. Tapi kalau tak dapat pun ok je sebab tak craving teruk pun haha

sama la . kalau ada rasa teringin terus beli tapi kalau xdpt xpe bukan rezeki

Sebelum tau preggy, dia punya teringat2 kan sotong goreng tepung tu 😋 tak boleh tunggu dah rasanya punya nk makan. First trimester preggy takda teringin apa sgt, cuma kalau nk makan sesuatu tu dia akan teringat2 n terasa kat mulut😂😂

Ms frst sy xde craving. Semua mknan sihat2. Fast food semua xde kempunan ape pun. Tp 2nd ni, Ya Allah, klu mengidam jeruk, selagi x dpt, terliur smp termimpi2. Dh dpt, smp 2 paket pun mkn x rs puas. Bnda manis pun x blh kontrol.

Sy x de craving apa2 masa preggy Husband yg lebih craving. Pergi pasar mlm die borong kuih jenis lepat, lepat pisang, lepat ubi, lepat labu, sy yg terkejut sbb x pernah2 kitaorg beli kuih jenis tu. Die ckp teringin 😊