20 Các câu trả lời

Super Mum

Anak saya g6pd... Jadi ruam panas banyak... Tak berani letak apa2 awalnya.. Sampai saya jumpa krim Mayyababy... Memang berkesan... Sesuai & selamat Lepas mandi sapu, tak lama tu kering..all in 1 krim tu... Gigit nyamuk, kembung perut, ruam, buat losyen badan pon boleh... Sis boleh cuba...

Bayi normal mmg akn kena ruam tu tndanya bdn dia sdg mnyesuaikn diri dgn persekitaran. Elakkn bayi bepeluh, gunakn bedak d tmpat beruam spya sntiasa kring..jgn guna apa2 minyak.. Cream khas boleh..pakaikan bayi kain jarang2..lpas mnyusu bersihkn kwsn pp dan leher..

Sudocrem. Mmg bagus and cpt. Dulu sy sapu light light je dkt bby, esok tu terus brkurg. Letak lepas mandi je. Lps tu setiap kali menyusu lap dgn air dan kapas, just dap dap cmtu je. Alhamdulillah elok dh lps tu

VIP Member

Ruam macam ni normal dan seeloknya tak perlu apa2. Kalau nak try, boleh ambik kapas basahkan dgn air suam dan cuba lap dekat kawasan ruam atau sapu dengan menggunakan susu ibu.

Saya Dr anak first sehingga skrg.....just pakaikan 'bedak' tepung ubi shj.....alhamdulillah....OK bila nampak kulit baby ada merah2...cepat2 letak tepung ubi....☺

VIP Member

I pakai mustela baby punya creme tu, tapi seelok elok nya jgn letak apa apa, bila lepas feeding baby kena lap lap muka dia dengan handkerchief yg soft tu

Puan, boleh cuba ikhtiar dengan Krim Hijau.. bahan2 semulajadi puan. Jom klik link wasap kak Yanie ni www.wasap.my/60134006006/nakinfo

VIP Member

Bole letak susu ibu kat kwsn ruam tu. In Shaa Allah lekas baik. Ataupun bole g klinik and mntk krim utk hilangkan ruam.

VIP Member

baby BF ke? if bf make sure lepas susu lap muka dgn kain basah.. sbb susu ibu boleh jadi punca ruam di muka baby..

Air susu sis sapukan kat muka baby tuh. ..inshaaAllah dia akan kurngkn ..klu tak yakin , bole jumpa doktor...🤗

Câu hỏi liên quan