10 Các câu trả lời

Boleh je tu.. saya bersama 5 hari sblum subur (skali tu je bersama dlam minggu subur tu). Pastu lepas suami buang dlam cepat2 pg basuh cuci bersih2 masuk toilet. Suami siap tanya “cepatnya dia basuh?” Pastu saya ckap la “ blum waktu subur pun juga” check opk haritu dngan esoknya mmg negative opk. Tp kuasa Allah lepas 2w saja check upt positive.

bila sperm bertemu ovum maka terjadinya proses persenyawaan. ovum keluar melalui ovari bila dah matang, dia tak tunggu org pmpuan klimaks or tak.. ovum berguling-guling turun melalui fallopian tube sambil2 tunggu sperm mai jemput. tapi awat dah tau opk +ve , duk p buat hbungan kelamin jgak klau dah tau xready nak tambah ank?🤔🤔🤔

sperm normal akn bertahan dlm 72jam bila dilepaskan kedalam,klau sis ttc(trying to conceive) boleh bersama 2hari sekali or 3 hari sekali.. ada rezeki ada je tu ...

TapFluencer

Saya prnah waktu ovulasi opk positive suami buang luar, tak buang dlam pun tp tetap lekat. So sis mmg high chance untuk pregnant lagi2 waktu subur and buang dlam.

boleh je .. sebab waktu tu inshaallah tengah subur .. saya sendiri pun mcm tu .. tak klimaks pun, tapi tahu² lekat .. yg penting suami isteri kena positif, happy dan tak stress

kalau waktu subur then suami lepas dlm ,kemungkinan utk hamil tue tinggi . klimaks atau tidak itu bukan penentu akn terjadinya persenyawaan .

awk klimaks ke x tak penting dik😂 kalau suami yg dh klimaks sampai lpskan kat dlm tu ada chance for pregnant..

boleh. as long as u on ovulation day + husband lps dlm. high chance utk pregnant.

susah juga soalan ni, tapi rasanya boleh je.

Boleh je sis.

boleh