9 Các câu trả lời

sya pon 15minggu 5hari..klau tekan dkt perut tu mmg ade rase ..bby ddk belah kiri..sya dh rase gerakan bby..cuba awk p scan ..sbb 15minggu tu bby dah besar..sya wktu buka buku 11minggu dorang tekan ii belah kanan mmg tkde rase..pstu sya sruh tekan belah kiri kot ii ade..tp mmg betuk dia ddk belah kiri..sis fikir yg baik ii jea..yg pnting sis p buat scan..selalu dlm 100 jea..

jgn tekan btul² ats bby...try usik² belah kiri dan kanan rahim...nt ada la dia timbul antara kawasan tu...sbb misi kk buat kt saya mcmtu...dia xtekan kuat, n bkn btul² ats rahim...

VIP Member

Better scan utk double confirm, klu pregnant mestilah ada baby tu dlm rahim kita kan, lagipun dah 15weeks, dah besar juga baby tu, mudah2an baby awk sihat2 sahaja dan tiada apa2 yg serius.

Saya hari tu last checkup nurse dia ada bgtau sy mcm ada ketulan sy pun tak tau apa. Tp nurse tnya pasal luka czer tu ja.. dia ckp mungkin bekas czer tu keras.. Check Up balik nnti 23Hb ni .. Risau jg ni..

sy pn msa 15w..nurse xjmpa bby, smpi mnta tlg nurse lain..tlg tekan2😅 smpi nurse tu ckp, smbunyi kt mna bby ni🤭tpi msa scan elok ke bby kt dlm ..siap berpusing2 lgi,

msa 15w tu rsa mcm kna jentik2 ja, tu pun kdg2

same la dgn sy bulan lepas nurse tekan pon dy Kate takde . tp sy pikir yg baik ii jer . positive think

Sekarang camana sis? Baby okay ke? Saya bingung sebab dari smalam duk tekan tekan perut sbb nak cari kedudukan baby saya. 🥲

takde scan ke? pergi klinik swasta terus untuk double check dgn scan

Memang JM ada cek rahim bila checkup. Nak tengok tinggi & lebar rahim.

Bahaya nye nurse main tekan2 rasa 😅 kena scan baru tawu.

Oo mcm tu😅, baru tawu ada mcm tu. Dr saya xpernah pulak tekan 😅

Nnti jgn lupa update sis. Nak tau jg… Risaunya😰

paling xsuke bila nurse tekan2..