18 Các câu trả lời

VIP Member

Hi. Sy time 6 weeks dah pergi, nampak kantung je dlu. Kalau awk dah 7 weeks skrg, better tggu lagi seminggu utk 8 mggu tu. Make sure time nak scan tu pundi kencing penuh ya. Supaya pundi kencing tu boleh tekan rahim. Mudah utk scan. Tahan je kencing tu dlu time nak scan. InsyaAllah memang senang nak nampak.

Time 5 weeks sy ke klinik first time ble tau pregnant. Tp hanga tuk scan jika ada cyst dan laen2. Cek jika ada kencing kotor sume. Baby memang x scan sbb doc kata x nmpk pun kalau scan. 7 weeks sy dtg blk trus nmpk heartbeat baby time scan. Esoknya trus buat buku pink

Sy pergi scan waktu 5week... Mmg nmpk kantung shj... Nnti doctor akan suruh dtg lagi check 7week nk tgok janin terbentuk... Saje pergi awal2 nk tahu confirm tak preggy... 😍😍

nak tunggu sikit lagi pun boleh dlm 10weeks ke atas sebab ada juga yang 7weeks baru nampak kantung jaa, ada yang dah nampak janin and heartbeat, nak cuba tade masalah pun terpulang pada sis

First scan saya 9week3day. Time ni dah nampak baby dgn jantung dia kelip2🤗🤗. Esoknya terus saya pi KK bukak buku. Tnjuk gambar scan kat hasil kat klinik swasta.

VIP Member

Saya first scan 8 minggu. Baby bersaiz kacang 🥰. Tapi bergantung kat seseorang tu juga. Ada yg dah nampak. Ada yg belum nampak

Sama lah , 8w baby kna scan nampak sdh

VIP Member

Better 10 weeks ke atas. Masa tu insyaAllah dah nampak kantung & heartbeat. Kalau awal2 ni tak nampak sebab kecik sangat.

8 minggu ke atas...make sure pundi kencing penuh..jgn kencing sblm g scan..so lg senang nk nampak☺️

Sy g scan first check 7week dh npk kntung dn dnyutan baby😍..lain bdn lain hasilnya☺

Better 10weeks,nnti xde la kte tension2 bile doc kata x nmpak lg...