18 Các câu trả lời

VIP Member

Maaf kalau saya mencelah, cara pihak kk jawab sgt2 tak beradap. Rasanya tak perlu langsung keluar perkataan takut turun darah or sebagainya. Apa salahnya kita guna bahasa yg lebih manis dgn kata "Apa kata puan tggu dulu dalam 8 mggu, buat upt sekali lagi or nanti boleh dtg lagi or call tanya tarikh yg sesuai buat buku". Lagi pun cara puan dah betul sbb call dulu bertanya, tapi jawapan yg dapat kurang elok. Tak kira mcm mana pun cuba buat ayat yg lebih profesional dan positive. Bkn buat ayat mcm cakap dgn kawan2. Alahai manausia susah betul nak beradap.

5w masih terlalu awal nak cnfrmkn jadi kah tidak. Sebab masa ni cuma segumpal darah. Belum ada janin.. lagi belum confirm letak di mana kantung. Boleh jadi letak di luar rahim... Sebab tu sesetengah kkia cuma terima kalau ada scan dari luar... Ada history miscarriage.... 8w dah blh dah p kk buka buku... Honeymoon dekat mana? Ada kk nurse x bagi travel first trimester... Risiko miscarriage sangat tinggi

Aihh. X heran la😂😂😂.bertabah la.. nnt makin besar baby makin sakit tu... Kena fikir tu mo p travel kah x. Sebab travel bnyk jln ohh😂😂😂.. x blh letak yoko...

Alahai nurse.. x patut cakap camtu.. Depends pada klinik rasanya.. Saya pegi klinik sebab sakit macam senggugut, rupanya positif pregnant dah 5w, elok je nurse bukakan buku pink terus.. blur2 lagi waktu tu sebab fikir x awal sangat ke..

Semua ok, insyaAllah.. doa² la biar dapat nurse yang ok.. kadang² memang ada sorang dua yang camtu, tapi kita buat xtau je, asal kita x buat salah. Take care.

Serius la kuajarnya mulut ntah pape sakitnya hati baca cerita awk ni😂8w boleh dh awk kalau ikotkn boleh je bukak awl apa mslh klinik tu entah ckp cmtu eeaii emo lak hahaha

Mmg awal tu. Sy dpt tau sy pregnant ms 5 minggu. Tp sy tunggu minggu ke 10 baru ke klinik buka buku. Diterima masuk tanpa sebarang mulut biul😁

Oh mcm tu, bgtau awal2 nk buka sbb nk travel. Klu biul juga mulut, terus je ckp:mulut tu bertapis sikit. Sy tgh pregnant and risau kandungan nk make sure semua ok. Bkn dtg sbb demam rindu suami! 😂😂😂

Sy 5w dah boleh bkak buku .. 8w tu dah 2bln .. lmbt dah tu ..time tu la klinik dah holeh amek tahu kesihatan sis dan anak dom kndungan ..

Apa la klinik tu..terok betul

VIP Member

Dah boleh sis.. kwn sye ade 5weeks da boleh bukak buku.. kita bukan apa.. buka buku awal senang dipantau.. vitamin pun kita dpt awal..

Tu laa kn. Tp jwapan sy dpt dr pihak klinik xmembantu langsung

VIP Member

Saya 4 weeks dah buka buku. Sbb saya tahu saya perlu kan dorongan dari klinik. Sbb firstime preggy. Now dah 29weeks.

VIP Member

Sbb tu la sy xnak buka buku awal. Nurse mesti ckp mcm tu. Ckp masi awal la, apa la, mcm doa pla. 😡

Boleh sis..alhamdulillah sy 6w da bkak buku..lg awal sng doc nk pantau..sbb doc skrg galakkan dtg awal

Tp sy d beri jawapan mcm tu 😅

Câu hỏi liên quan