32 Các câu trả lời

TapFluencer

alhamdulillah, Allah kurniakan saya solat mcm biasa semasa hamil. Saya suka sujud tu lama2 sbb hikmahnya nak kasi baby tak songsang di akhir2 kehamilan. Usaha setakat mana mampu, terkangkang pun ok je. Nanti kan , selepas habis nifas, kita solat lps takbiratulihram tu, letak tangan atas pusat kan, kita rasa eh mana perut besar ni? (cepat2 khusyukkan solat tu kerana Allah)hehe. Moment yg indah🥰

Saya mengandung berat naik sampai 25kg sampai Dr bising & suspect pre eclampsia. Jadi bila berat bertambah banyak, kaki bengkak & selalu kejang. Sejak kandungan 5 bulan, saya dah start solat atas kerusi. Masa nak melahirkan pun badan kembang dah macam belon & kaki bengkak teruk macam kaki gajah, disebabkan nak khusyu'. Saya pilih untuk solat duduk atas kerusi. Tapi Alhamdulillah lepas bersalin everything back to normal, berat turun banyak & dah boleh solat berdiri lepas habis nifas. Syukur🤲🏻

Senbahyang berdiri jika larat dan jka mmg tak blh maka duduk dan masih tak blh maka barung. Tp jika sembahyang berdiri bgs juga utk normal birth insha allah. Org yg kaki satu pun cuba berdiri utk sembahyang, kita preggy mmg sukar tp ikhtiar sis cuba sedaya upaya moga tuhan beri shifa utk senang delivery..mengandung ni kenangan paling indah bersolat bersama bayi di perut menghadap allah sis, dan allah maha memahami

Alhamdulillah da 39minggu 3 hari masih boleh solat berdiri. Ada la beberapa kali juga solat duduk sbb x selesa sgt dekat bahagian bawah tu. Xde masalah pun solat duduk kalau x larat. Sy gagahkan solat berdiri sebab sy rasa pergerakan dalam solat mcm membantu buka jalan utk baby.. apa2 pun terpulang pada mommy.. 😊

Alhmdulilah sy sampai nak bersalin, masih boleh solat bdiri walau pun ramai risau kenape x solat duduk😅sebb drg tgk perut sy besar. Sy jawab syg… alhmdulilah sehingga nak bersalin masih boleh sujud lame lagi… kalo x larat jgn pula pkse ye… lain badan lain pembawakannye😊semoge dpermudahkn urusan ye

Sye nk masuk 38week ..2minggu lps kaki tangan semua bengkak..so terpaksa slt guna kerusi..tpi dh mula solat normal lepas kaki surut bengkak dah..sye kalau boleh nk usaha solat normal sbb pergerakan solat tu dpt bantu bina kekuatan pelvis jugak..dan dpt bntu baby sentisa on track.

Tuh lah..awl bengkak pon gigih jugak pksa diri solat cam biasa..tapi kki xrelex merah sendi sakit sampai krem xleh diri..pstu solt semantra ats kursi 2 minggu baru surut sikit baru gigih kan semula solat mcm biasa kalau tak nk jaln p tandas pon terketar tahan sakit ngilu🥹

larat je lagii utk berdiri n rukuk. cuma ada masa2 je akan duduk atas kerusi. mcm kaki tgh bengkak ke kaki cramp ke. sujud mmg duduk atas kerusi. kalau sujud atas lantai sat gi xboleh bangun pulak. keras je duduk bwh tu nnti 😂

saya solat duduk tp cre duduk mcm duduk antara 2 sujud..sye tnye ustazah,ustazah kata boleh..sye duduk mcm tu sbb nk sujud..kalau duduk kt kerusi,nk turun sujud bole tp nak naik balik tu payah,pernah terbongkang ke tepi😂

TapFluencer

Hai. Saya Alhamdulillah larat lagi. Masa dah warded nak bersalin je time tu dah contraction rasa terseksa sedikit nak solat. Tapi walau dah keluar spotting masih boleh solat lagi.

Dah nak bersalin memang spotting akan keluar je so tukar je pakaian dalam , cuci dan boleh solat dah

sy xblh berdiri lame sikit..outo jd semput n nk rebah..jd kena duk atas kerusi..aktvti harian pn kurang berdiri n berjalan..tp Allah permudahkan urusan lain alhamdulillah

Câu hỏi liên quan