12 Các câu trả lời

O&G saya kata tak kisah asalkan perut dah kosong 2 jam like sebelum bfast, lunch, dinner & tidur. Kena make sure at least 2 jam tak makan pape baru buat before or after sbb kdg2 ada waktu yg kita terdelay tak buat on time almaklum lah kerja. Saya dulu 8am (lepas buat terus bfast), 1pm (lepas buat terus lunch), 5pm (lepas buat terus hitea), 8pm (lepas buat terus dinner.

Ni saya buat bsp sendiri kt rumah atas arahan O&G, 2 minggu sekali. Saya tak check kt clinic sebab kerja, dorang yg suruh saya guna alat bsp. Saya tak puasa pun sehari sebelum buat tp once kena gdm saya dah berjaga2 makan. Takyah risau pun jumpa O&G, dia bg nasihat bab gdm & ajar/monitor cara buat. Bacaan saya cantik je huhu & lepas bersalin haritu saya minum air gula dah free takde diabetes dah

kalau sy timing mula puasa 10 mlm.. 8am cucuk 1st (makan 8am-9am.. 1 jam je) (puasa 2 jam..9-11am) 11am cucuk 2nd (makan dr 11am-1pm) (puasa 2 jam..1pm-3pm) 3pm cucuk 3rd (makan dr 3pm-6pm) (puasa 2 jam..6pm-8pm) 8pm cucuk 4th lpastu makan laa kenyang2. cume bile hr cucuk BSP ni kena pntang sikit kalau nk result cantik.😉

saya pun buat bsp jgk.. tapi hari nk buat BSP pantang mkn jgk bacaan cantik je.. kencing manis semasa mengandung je lps bersalin TK ada dah...dlm history famliy tk ada kencing manis so tak yah risau... just enjoy

Waktu bangun pagi (perut kosong) 2 jam lepas breakfast 2 jam lepas lunch 2 jam lepas dinner Dari situ boleh pantau makanan apa yg menyebabkan kandungan gula dalam badan meningkat, dan boleh control diet sebaiknya.

Masa saya haritu 8am 10am 2pm dengan 8pm.. last makan patut 6pm tpi sy kdg mkn je sebelum 8pm 😆 kdg pernah juga sebelum 10pm sy makan lgi yerla pregnant kn lapar saje 🤣 tpi alhamdulilah result semua ok

owhh ok lah kalau mcm tu

Kk sy g skrg kul 8pg, 12tghari, 5.30ptg ngan 8.30mlm.. kalau yg first ngandung dulu kt kk putrajaya naya sbb kena smpai 7x.. yg tu kul 8pg, 10pg, 12 tghari, 3ptg, 5ptg, 8mlm, last sblom tido dlm kul 10 ke 11 mlm

mak aikk banyak betul !! 🥹

nurse lupa ke apa tak bagitahu timing 🥹😅 nanti kalau dia tanya pasal timing, awak cakap je dia tak explain dengan details. kalau dia tak cakap apa apa, tanya semula betul atau tak cara awak buat.

tak tahulah sis. dia cuma pesan ambik sebelum breakfast, 2 jam lepas breakfast, 2 jam lepas lunch & 2 jam lepas dinner. tu je. okay takpe saya try buat dulu, esok saya confirmkan dengan nurse pulak. tq respon ✨

timing bsp nurse suruh saya buat 8am, 12pm,5pm,9pm. Sbb sy buat kat Klinik kkdng 8am, 12pm. 4.45pm & 8.40 pm. tak lebih tak kurang dengn jarak pukul yang diberitahu.

nurse saya cuma pesan suruh buat bsp sebelum breakfast, 2jam lepas breakfast, 2 jam lepas lunch dan 2 jam lepas dinner. Dia tak bagitahu lah bila timingnya. then kalau saya nak tanya pun mcm tak sempat sbb esok saya dah start bsp.

Depends kk. kadang kk tak sama timing. Cuba tanya kk awak. Saya 8pagi, 10pagi, 2ptg, 8malam

BSP pkul 2 stop mkn pkl 12 ..BSP pkl 8 stop makan pkl 6

lain tempat lain timing. just follow timing yg nurse awak bagi. mcm saya 8am, 10am, 12pm, 8pm

haah takde. cuma dia call bagitahu bacaan gula sangkut then kena buat bsp. kena buat yang sebelum breakfast, 2jam lepas breakfast, 2 jam lepas lunch dan 2 jam lepas dinner

TapFluencer

Ikut arahan nurse yg pantau puan . Nanti dia yg nak rekod untuk penilaian doktor

Tu timing la tu. Cuma awak kena aturkan bila waktu breakfast, bila waktu lunch ds bila waktu dinner. Sbb nurse tak specific waktu kan. Start tak makan (puasa) jam 10pm. 8.am buka puasa / sarapan. Lunch terbaik antara jam 12tnghari ke 2.30pm

Câu hỏi liên quan