6 Các câu trả lời

TapFluencer

normal. dulu saya pun ada keputihan. tapi tak kerap , bila saya buat kerja/penat je ada keluar, bila saya rehat takde pun. tanya nurse, nurse kata normal. melainkan kalau bertukar warna hijau, gatal, berbau dan banyak. salah satu daripada tu kalau ada mungkin bahaya so kene rujuk nurse/doktor. kalau sis rasa tak selesa/kurang yakin, nnti buka buku pink boleh tanya nurse yg jaga sis. jangan risauu

ok awk🥹🥹lega hati sy ni , sm la sy buat keje berat skit dia kluar sikit. doa kan sy tau lagi 3 minggu nk checkup semula mybe utk buat buku pink n check kandugan❤️

normal semasa hamil ada keputihan. tak normal kalau keputihan awak bertukar warna, berbau dan gatal2. inform nurse kk. if belom buka buku boleh pergi klinik swasta. ckp ada keputihan warna kuning pekat. doctor akan buat swab keputihan nak tentukan keputihan awak normal atau x

ok awak🥹terima kasih kerana bgth dekat sy🥹 sy blm buka buku lagi sebb br 6 minggu + , insyallah sy akn pergi berjumpa dgn doktr❤️

Nanti bila ada jumpa doktor,mengadu je dgn doktor..doktor akan wat swab kt vagina guna muncung itik utk tahu ada jangkitan kuman x..kalau biasa doktor akan bagi ubat insert candida 1 dulu..

ok awak❤️ terima kasih 🥰

takda gatal or takda bau pun kita risau simptom GBS nanti doc swab sample dekat bawah, tapi kalau early pregnant minta nasihat doc atau nurse yang checkup awak ya.

owh mcm tu 🥹🥹 terima kasih kerana bagithu sy, sy akan berjumpa doktr nnt❤️

kalau kluar wrna kekuningan/kehijaun dan gatal area bawah tu sila la ke hsptl bgtau nurse,nt nurse akan cek ambl sampel .

ok awak, tp kluar keputihan tu sy xde gatal2 n tak berbau

Normal keputihan. But kalau putih/kuning/hijau dan berbau/ gatal kena jumpa dr ya dear takut nnti infection

ok awak terima kasih❤️