18 Các câu trả lời

mse anak sulung, sy kerap muntah dan xlalu mkn ape². mkn nestum je smpai nk dekat 5 bln, mse tu jgk beli pati delima gulsan tambah dgn air, buat minum konon nak bagi tenaga. mmg rasa ok je minum. tp baru² ni sy ade baca pati delima gulsan ni sbnrnye utk letak kt salad je sebagai dressing mknn. utk ibu mengandung ambil y real food, buah delima itu y elok.

Pati delima guisan tu bagus sis. Masa belajar dlu pon sy minum. Bkn setakat baik utk kandungan je tp baik utk kesihatan kita sndiri. Seeloknya minum guna sudu plastik. 1 sudu besar pg masa perut kosong & 1 sudu besar mlm sebelum tido. Kalau x tahan masam sgt boleh bancuh dgn air sikit jgn ltk gula. #sayatakjual 😁

VIP Member

Saya baru je nak amalkan jus ni. Tapi bila saya tanya akak, akak cakap dulu dia minum tak habis. Sebab dia minum jus ni, berat dia naik mendadak. So dia kena minum gula. Konfius pula nak minum ke tak.

Tak sure la sis. Sy tak penah mnum lg. Sy cakap kat akak, sy nk mnum jus ni. Pastu dia kata berat dia naik lps mnum ni. Trus kena mnum air gula. Dia pn stop. Tp tgk org lain kata okay je.

Expert

Pati gulsan ni tinggi dengan gula..wlaupun hula buah buahan klau nak ambil jgn tmbah lg minum dgn air manis..sbaiknya tnggu kandunga besar skit..takut risiko GDM ..utk naikkan hb ambil shj obimin

Nak tnya, kalau dah tulis no sugar added pun xbleh ambil ke puan? Kandungan besar tu mksdnya dlm brp week ye?

Gulsan pati delima tu bgs. Sy drpd awl kehamilan smpi lps beranak pn still mnum lg utk tmbh tnga, hb cantik je tiap² kali check up ☺️

Bagus sgt2... Amalkn mknan yg berasaskn mknan sunnah ni sgt bgus sis... Blh bg tenaga pd ibu hamil n membykkn susu nnt... Amalkn la sis...

sy amal minum jus delima gulsan masa preggy n sy jenis x mkn ubat farmasi bg tu..tp hb maintain 11 ke atas..mgkin depends pd org kot

Delima asli lebih bagus.. pati selalunya ada food colouring and preservatives (pewarna dan pengawet) yang tak berapa bagus utk baby

sy minum pati gulsan ni start dr 3bln sampai skg 8bln. Hb ok je 12keatas. & sy amik obimin yg KK bagi.

VIP Member

Pati delima tu bagus, saya amalkan dari awal² sampai skrang 8bulan HB maintain 11 😊😊

Câu hỏi liên quan