13 Các câu trả lời

sy awl2 makan beras biasa..tp dh msuk 6bln mcm tu .sy byk makan nasi yg beras diabetic.so far bsp elok je tp sy ttp ambil 2 senduk nasi (xlebih)..lebihkan protein n syur....yg sy prasan.makan nsi ni okay je bsp..tp kalau makan roti 2keping ke, even kek pisang..fuh dia naik tinggi jg...so nk slmt..makan nsi diabetic suku2 spruh..tp beware..kena tau measurement baby ok x..so far baby sy ok..tp makcik sy amalkan beras diabetic dr lps tahu dia gdm, baby kcik size tapak tgn..premature .so anything kena tgk bdn sndiri

Ibu Ex gdm hadir😁 nasi boleh makan..tapi jaga porsi.. nasi -suku ikan/ayam(sumber protein)-suku sayur-separuh senang je konsep suku suku separuh ni😁... dan makan dinner dlm pukul 7mlm/awal sikit tapi jgn la dok makan nasi tengah2 mlm sbb lapar ahh tu mmng bahaya😁!!! masuk wad utk bersalin pun hospital bagi nasi je utk makan..kalau la x ibu gdm x ley makan nasi mmng die orng x bagi laaa 🤣...cuma control porsi je... nasi x salah🤗 yng salahnya porsiiii

boleh je sis, sy pun GDM juga dulu tp GDM on ubat. makan ubat metformin. tapi HB saya bagus, kalau sy. last makan nasi sebelum pukul 8pm tuu, tp kdg2 sy makan lewat juga, yg penting sebelum pukul 10.. sy jenis kurang makan waktu siang sis, tpi sebelah petang ke malam mcm tu sy baru naik nafsu makan.. nasib baik selamat juga melahirkan baby, waktu lahir pun tak juga besar sangat .. 2.48kg 🤭

TapFluencer

saya ex gdm sis , boleh tapi kene 3 jam sebelum tidur and kuantiti yg sesuai..saya stop sebelum pukul 10 tapi kalau tgh malam tu tiba tiba lapar rasa mcm hipo saya akan makan sikit sebab saya on insulin..

Saya gdm on diet. Malam saya akan makan awal sikit dalam pukul 8. Portion suku, suku, separuh macam dietition sarankan. Before tidur minum segelas susu. Alhamdulillah bsp cantik 😊.

Bole je mommy tpi doc kata ikut potion yg skit.. doc ad pesan mkn sblom jam 8 mlm lepas jam 8mlm ke atas jngn makn nasi.. minum air or biskut je

Saya makan je . bergantung dgn empunya badan .. sbb ada yg makan sikit pon naik .saya makan je .. lepas makan nasi jgn laa makan manis2 pula .

Saya GDM on diet masa mlm mkn nasi juga Tpi jgn smpai lewat jm 10 mmg saya tak mkn apa2 dah

makan jela. nasi x salah. tpi jgn la lps mkn bantai minum air manis sampai 3 4 gelas.

nasi salah jg kalau berlebihan . nasi kan carbo,complex plk tu.. carbo pecah jd glucose jgk

boleh je awk dalam quantity yg sedikit, sy gdm on diet