49 Các câu trả lời

Ye awk. Kita mengandung ni banyak nau injection. Sy tiap kali nk kena inject, sy tutup muka, smbil bunyi nk nanges 😂. Sy takot jarun. Tp percayalah sis. Nnti time nk beranak tu, nk kena inject, xrasa dah. Sakit lg bersalin. 😂 Pengalaman 1st sy nk share lepas keluar je baby, misi cucuk paha kanan kiri. Bygkn sy yg takot jarum, xterasa pon jarum tu😂😂😂

Ambk darah awal kehamilan utk hiv/hep b. Lps tu kalau family history ada kecing manis kena ambk darah sblm dan selepas minum air gula. Kalau anak first kena cucuk att/kancing gigi 2 kali. Beberapa kali cucuk jari utk check hb. Bkn nak takutkan sis tp hampir semua perempuan yg pregnant melaluinya.. Tenang n relax k.

Cucuk kancing gigi bukan untuk mengandung anak pertama je. Anak kedua ketiga pun tetap kena cucuk

Saya masa amek darah dan inject . Nurse siap tanya , memang dah biasa amek ke ? Awak nampak relax je . Saya jawab tak biasa , sakit memang sakit tapi saya dah mindset kena latih untuk tahan sakit sebab nanti bersalin hanya Allah je tahu kesakitannya yang saya akan hadapi . #1st baby .

Bagi saya ok injection wpun takut. Bila dah masuk trimester ke 2 n 3 mak aiii sakit nya tulang belakang dan mcm2 lagi la sis. Kalau diberi pilihan rela lagi saya kena injection dari menanggung sakit belakang, perut mengeras, pedih ulu hati, kaki krem dan mcm2 lagi lah 😭

Tidur malam pun susah sis, walaupun tilam tu selesa tahap 5 star 😭. Ini lah pengorbanan ibu. Tak seharusnya merungut

VIP Member

Mula mula je takut. Saya tak takut jarum tapi rasa macam penat asyik nak amik darah je. Tapi saya fikir, ni baru amik darah, nanti nak bersalin, pantang, lagi la macam macam rasa. So saya set dalam kepala "Tak apa la diri sendiri sakit. Janji anak sihat"

Bersabar ye sis...smua prempuan yg hamil sedang mengalaminya 😍😙...ni pngorbanan ibu kpada baby... Sy stakat ni xde msalah nk ccuk/ambik darah dsb, sbb dh biasa derma darah sbelum ni...hahahaha smoga sis kuat ye utk baby...jdikan mindset tu +ve ye

Rileks je sis.. Xsakit pun.. Pandang tmpat lain mase kna ccuk n bwk brbual ngn nurse.. Hihi.. Masa 1st bukak bukak pink, dia amik darah 2x, kat lengan n cucuk kt jari.. N next appointment cuma amik darah ccuk kt jari je.. Sy pon takut jarum jgk sbnarnye

Sabar ye sis, biase lah mcm tu, sy pon baru first time pregnant, tapi sebab sbelum ni sy kerje bhg medical sy dah biase tgk jarum² semua tu, tibe turn sendiri sy seram jugak tapi fikir yg baik² ,ni semua utk kebaikkan diri dan anak

stiap kali cek utk sebulan2 mmg kena ambk darah sis.. takyah takut, sy pun takut dgn injection dulu.. tp nak d bawak sgt takut tu tak dpt jugk sis..nnti nk bersalin lebih byk injection nk kena hadap..cucuk jarum situ sini ☺

Sy memang takut jarum..tapi bila pregnant, dari awal dah alahan teruk sampai warded..kena drip berbotol2..lepastu checkup amik darah dekat kk la, hospital la..sekarang kena buat bsp 3x semingu..sampai lali dah dengan jarum..😂

Tu laa..dugaan lain org lain..tapi xapa+ve aje, pengorbanan nak jadi ibu kan..😊

Câu hỏi liên quan