7 Các câu trả lời

Gune pad jnis pants tu memudahkn keje. Klau yg lekat2 kt panties tu leceh sikit kn.. Pasal luka tu lmbt kering mngkin mase letak ubt kuning kena biarkn dulu kering sikit ataupon letak mini fan.. Pastu bru sarung pad.. Bila kt tmpt private tu basah pastu pkai pad, itu jdi lmbt kering luka.. Dan lpas kncing atau berak kena lap2 kering2 bru sarung panties.. Kena sntiase kering.. Lagi stu skrng kebnyakan hosp da xbgi ubt kuning luka.. Ats pngalaman sy, sy bt air garam suam.. Jirus tmpt luka setiap kli mndi.. Alhmdulillah luka cpt kering..

Air garam sis ? Pedih nya dgr. Kena mata ikan buh garam pun pedih

sy lebih suka guna pad pants sbb dah xperlu beli asing panties pakai buang utk kegunaan masa dlm wad..lagi satu, mudah pakai n jimat masa..lepas mandi, lap² boleh terus sauk je.. recommended jenama sally tapi takda jual kt kedai..online je boleh dapat stakat ni..klau nak yg jenis pad biasa boleh cuba madame maternity pad jenama pureen..kapas dia lembut n luka jahit kurang sakit.. pengalaman sy, luka lambat baik sbb tak lap kering betul² lepas mandi/buang air..bila sy cuba lap kering guna tisu tiap kali lepas cuci skejap je baik..

sy letak ubat kuning yg hospital bekalkan..bila balik pantang kt rumah, mak sy suh letak minyak tyt dekat luka tapi sy buat 2 3 kali je sbb agak pedih pkai minyak tyt 😆 tapi luka cepat baik..

Hi sis. Saya czer, saya guna pad jenis pants tu sangat2 membantu. Saya beli kat shopee brand poom soft. Lebih murah, saya beli time sale dapat rm2.40 for 3pcs, kalau libresse rm6 for 2pcs. Material cotton so tak gatal and tak panas. Tapi untuk awal2 sis standby jugak beli yang brand macam kotex or libresse tu just in case. Sebab poomsoft tu dia a bit nipis kalau nal compare dengan libresse. Tapi material dia saya boleh kata sama macam libresse. Selesa.

ok sis thank you very much..

TapFluencer

Pad pants tu klu darah keluar banyak berbaloi... Saya pakai pad pants masa dlm wad dan cek up postnatal. Senang nurse tengok jahitan . Sy czer. Lg 1, sy czer, darah nifas x banyak. Just pakai pad biasa. Bila kena rengat je darah keluar banyak. Tapi tak pernah bocor. Rahim pun cepat mengecut , dlm 10 hari perut dah kempis. So, tak banyak keluar darah. kadang pakai pad , kadang pantiliner.

waa alhamdulillah dipermudahkan segalanya. saya ni abit nervous sikit walaupun dah ada 2 Kali pengalaman.. yg 3rd time ni rasa lain mcm .. sebab waktu berpantang yg ke 2 Luka lambat baik, n saya guna pad biasa jenama libresses ..

Bg sy, dua2 ok.. sy kulit agak sensetip lg2 kat bawah tu, pants memudahkan kita, Tapi pants yg sy guna tu brand kotex, bg sy kasar sikit..bila nak amik anak dari baby cot terasa jgk la..mungkin ada brand lain yg best & lembut.. kalau yg biasa tu, cuba try libresse sensitiV, bg sy yg kulit sensetip ni.. sgt recommed yg tu.. lembut betul..

oh pant brand libresses sensitive lembut eh? ok boleh Cuba dulu sebelum deliver 😚saya ni perasaan mcm risau2 lambat baik.. huhu lagi 2 months .. doakan saya

hi sis, saya czer. saya suka pakai pad pants. sangat membantu. czer nak belari pergi ke toilet tak boleh, kekadang keadaan dah jadi terdesak terpaksa 💩 je. sibbaik pakai pad pants.

huhu ok sis tq , pantang Kali ni akan Cuba pad pant juga ..

bli brand libresse/kotex..

ok sis mungkin akan Cuba untuk pad pant pulak Kali ni .. tq sharing