38 Các câu trả lời

Apps ni dibuat untuk kita semua share pendapat atau memberi pandangan tentang kemusykilan yang mommies hadapi. So perkataan tu tak sepatutnya sis ucapkan sebab kita semua dalam apps ni semuanya ber education dan tak mustahil sis pun berpelajaran tinggi. Jadi bagi saya, tak salah kalau yang nak tunjuk upt tu brp line ke, tak nmpk ke,mungkin dia first time dalam prenancy ni so nak minta pendapat je bkn nak minta di kecam. Dalam apps ni ada semua lapisan masyarakat yg berbilang kaum dan agama. Dan apps ni bukan tempat untuk luahkan kecaman atau tak suka apa yang mereka share. Kalau tak suka apa yang mereka share tu,tak payah like or beri comment kat post dia. Scroll je terus jadi hati sis pun tak sakit. Maaf la saya tulis begini, sebab bagi saya terpulang pada individu masing2. Lagipun admin the asian parents pun dah tegur last week. Cuma kita perasan or tak je. So jgn kecam sy lak ye😄 sekadar bagi pandangan saya saja. Harap maaf kalau ada yang terasa dengan comment saya ni🙏

Dia nk post psl upt... Eh dia punya psl la.. Kau da knp? X suka x yah jwb... Bersepah je org hati murni nk jwb... Kau pns knp? Rezeki dia.. Dia excited... Eh suka dia la.. Akaun dia.. Pstu yg kta sedih sbb ttc x pregnant2 pstu cko irg yg post upt ni x fikir perasaan org yg x pregnant2 lgi.... Org jenis cmni... Pun kau da knp?.... Rezeki dia... Kau doakan jela.. Mna tau berkat doa kau... Esk kau plk pregnant... Klu dok main emosi... Ssh le derr.... Hati kene jaga sis... Bru Allah permudahkan... Rezeki kau mungkin tempat lain.. Rezeki dia mungkin tempat lain.... Eh semua yg negative2 ni asal eh? Korang yg semak sbnanye....

Hai Mommy Semua... Saya Pregnant Dah 6 Bulan Tapi Perut Masih Kecik.. Saya Sampai Jadi Stress Dgn Mulut2 Org Bercakap Perut x Nampak Langsung Mcm X Pregnant Jerk.. Kdg2 Rasa Mcm X Nak Jumpa Org.. Nak Berkurung Jerk Dlm Rumah.. Sampai Ade Yg Cakap Saya Menipu Kata Pregnant.. Itu Satu Hal,, Lg 1 Hal Bila Checkup Kat Klinik,, Nurse Ckp Tinggi Rahim Saya Lebih Pulak Dari Minggu.. 28cm Katanya Beby Besar.. Kena Rujuk Doktor Lagi Skali Checkup.. Bertambah Stress Rasa.. Saya Pregnant Anak First.. Perut Kecik Beby Besar?? Hmmmmmm

Klu boleh nk like komen sis Nurul Daiyana. Jgn risau sis. Sy pernah sekali je org komen cmtu, mse tu tgh pregnant 6bulan. Sy ckp blk "emm mybe bdn sy pun kecik sbb tu bump pun kecik." Sy pun xtau knpe sy respon cmtu 😅 Lgpun alhamdulillah, sy mmg jenis xambil pusing apa org ckp - yg penting sy n kandungan baik2. Skrg bb sy bru 7bulan tp org sekeliling semua ingt anak sy dh setahun sbb semangat n pnjg bdnnya - ikut bdn Papa dia. Sy hrp sis pun begitu ye. Kuat! Xkesah saiz bump bsr atau kecil, yg penting sis n baby sihat sempurna.

klau dh xska tu uninstall jer app nie..x pun scroll laju2 xpyh tgok or xpyh komen..senang jer kann..admin hri tu pun kta okay jer blh tayang bby bump aslkn pmakaian tu elok...jgn bukak lak bju tu sudah....sape2 ckp admin bengong tu d persilakn lh uninstall app nie sbb dh xska ape org share dlm app nie blah jer lahh...ckp elok2 xblh kerr...nie ckp admin bengong plak..xpuas hti dgn kje admin uninstall jer xde mslh pun...

Setuju. Yg mana byk bunyi tu uninstall je

Halahmak takot le to hide name.. brani post tp name tutup.. apo!! Dh X de modal nk post asek bnde SME je.. Pasto hide name.. ne kes kurang ksh syg nk org layan.. mintak perhatian sedehhhh ... X nk nmpk X suke.. X payah install x payah bace X payah tngok.. nk tego mulut mcm sundel.. p dok membawang ngn jiran sblah la dri semak kt wall NIH.. ke X de jiran nk membawang 🤭🤭🤭🤭🤭 ye lh mulut busuk..

hahahahha , ayat win😂

Dlm app ni 100% muslim ke sume ckp pasal baby bump haram... Ade je non muslim dlm ni... Dlm ni semua kuat negative comments... Bila scroll asyik tgk org bergaduh.. Tentang apa yg boleh or x boleh post... Hak masing2.. Wall masing2.. Suka hati masing2 la.. Mcm FB tu.. Sukati la nak post apa... X suka scroll away... Admin pun melayan...

Kannn..ingatkan kat laman sosial je ada org masalah macam ni rupanya kat sini pun banyak jenis masalah hati mcm ni. Dah namapun apps ni untuk bertanya apa apa soalan so kiranya umum lah soalan selagi berkaitan kehamilan . Yang komen negatiff ni je tak tahu apa masalah 😂

VIP Member

X salah sebenya kalau Ada bakal ibu2 yg bertanya psl upt tu.sbb Ada yg 1st time preggy.so,dorang kdg2 nak kan kepastian.sbb tu dorang bertanya.lagipun apps Ni Pon utk perkongsian semua.kalau mengenai baby bump tu mmg salah la kalau tayang bulat2.guna baju ketat2 sampai nmpk badan.

Kalau sy xjd mslh pun utk org yg tnya .. Yg suka komen tu dh knp suka cr dosa kering jee asik mgutuk ptayaan org... Sng jee xsuka xpyh jwp..kalau Suka jwp laa.. dlm.Ni byk yg negative sgt, semua menda nmpak salah org..

Tulah pasal. Yang dalam ni dah nak pangkat mak mak budak dah tapi mentaliti tu sempit sangat ..ingatkan kat media sosial je ramai orang macam ni kat apps ni pun ada . Tu namanya nak saja nak cetus pergaduhan ..nak tegur pun biar beradab .

ttg baby bump, takde la mslh sgt.. ttg gender dlm perut pn tk kisah la sgt.. sbb kita pn bole sje2 teka untk dia boy or girl si kecil dlm perut ibu tu.. tp upt terang naik 2line still tnya.. dh la stiap kli scroll berlmbak tu kluar.. ergh 😑

Smua thu baby bump tu aurat bg islam.. Tp korng yg meroyan ni, semasa x mngandung jaga btui2 x aurat? Ada je yg ckp bab baby bump aurat tp korng sndri klu x mgandung pun xjaga aurat gn sempurna. Kluar pkai jeans nmpak bentuk kaki, bontot tu smua. Ada pkir x? 😝

sy cuma terpanggil utk menegur..xbaik bodoh2 kan org..cara kita menegur pun haruslah bhasa yg sopan..sbb bahasa kita melambangkn siapa diri kita.. husnudzon shja..mungkin dia btl2 xtahu..apa slhnya beri tunjuk ajar..sama2 share ilmu.. ✌

Câu hỏi liên quan