36 Các câu trả lời

cara sy sentiasa berzikir bila dtg rasa takut tu. lepas tu fikir nak cepat² bersalin dan jumpa baby sebab tak tahan badan sakit dan kerap kencing. bila dtg sakit contraction,dah tak fikir takut. dlm fikiran sy cuma nak baby cepat keluar. seandainya kena czer pun sy dah tak kisah. tp Alhamdulillah semua anak 3 bersalin normal

VIP Member

sy pn due date xlama dah awal bulan 10..ank yg ke5 masih lg rasa takut nk bsalin nti...nk hadap cntraction masa bersalin hnya Allah saja yg thu...cuma brharap cpt prosesnya je nti..n cpt blh blik sptal...smoga jgk ank kuning xde atau tdk kuat...sbb ke 4 4 ank sy smua kuning cuma yg kdua je xkne than kt ward...

aamiin... insyaallah...bila baby dah kluar smua tu dah rasa lega dah lg2 dpt tgk baby smua kskitan masa tu hilang...

saya first mom.memang set dalam otak dri awal pregnant bersalin mang sakit n kita xbole lari dari rasa sakit nak bersalin.n sy mang cuba xmw pikiaq bab bersalin sebab bnda tu bole bt kita makin takut ...cuma set dalam kepala nak cepat bersalin ,tgk baby n bole balik cepat...semoga dipermudahkan segala urusan

VIP Member

saya pun sis masa tu ... tak nervous cuma excited sebab nak tengok muke baby and kerenah dia .. alhamdullilah tak lama..sis pun jgn nervous Sgt .. relax2 ye sis...sakit tu mmg la..tapi insya Allah sakit yg boleh kite hadapi dengan izinNya.. sis berdoa banyak2 ok..👍 👌 semoga dipermudahkan amin.

TapFluencer

saya pun samaa sebelom kene induce tu takutt sangat, pastu da rasa contraction, ketumban da pecah. tak fikir daa rasa takut tuu. fikirr nak cepat cepat baby keluar je 🤣 fikir baik baik , insyaa Allah semua baik baik je nanti. yang penting mindset kita ja. semoga dipermudahkan segalanyaa 🥰

semua org nervous,takut,risau. tak kira ank number brapa pun. sebab mcm2 risiko boleh berlaku, kadang ada yg bersalin didunia berpantang di alam kubur. tapi masa dh start contraction semua prasaan tu dh hilang, yg ada cuma nk baby kluar cepat je..

sy bersalin overdue 40minggu 5 hari pada 17/8 lepas . takut risau excited semua ada . awk jgn overthink , selalu fikir positif & byk2 doa . inshaAllah dipermudahkan . try search cara pernafasan masa contraction , mmg sangat2 membantu 🤗👍🏼

actually perasaan tu jangan dilayan sangat. Pengalaman saya, ada anak meninggal lepas seminggu dilahirkan. Memang time nak bersalin tu rasa takut tu memang akan memuncak. Macam macam fikir.. Tapi tu la kita serah semua pada Allah S.W.T je 🥰

Saya due bulan 9..saya tak rasa takut tapi rasa excited sangat nak jumpa baby 😍☺️ bayangkanlah 9 bulan dia bersama dengan kite dalam perut , suka duka semua kite lalui dengan dia, cuma dia je faham & rasa apa kite rasa 🤭

Ya sis, due 11/9... excited sngat smpai cuba xnak over nervous💗

Saya pn tgh tunggu hari je tpi masih tkde tanda2 lagi 30 hari bulan kne serah diri sb tk bole over due sb ade gdm on diet semoga kita semua kuat hadapi proses bersalin dgn mudah amin 🥰

Câu hỏi liên quan