43 Các câu trả lời

awal lagi,abaikan cakap2 macam tu... memang sakit hati,tapi tak tahu je..anak saya pun,setahun 3 bulan baru berjalan..ni setahun 10 bulan,cakap pun hanya sebutan tertentu je.. budak-budak ni, macam-macam,ada yang jalan awal,lambat cakap,ada yang cakap awal,lambat benda lain pulak...normal le tu.

alahh biasa la sis. lain budak lain caranya. lgpn takkan kita nak paksa baby tu brjalan. anak saya setahun lebih baru pandai jalan. baby boy. ramai juga ckp2 psal anak saya lambat la lembik la. tp kita tkyh sedih. anak kita bukannya oku. cuma lambat sikit je. dia amik msa nak belajar.

Hiraukan jelah sis anak sya pakai walker pon lambt jgk berjlan 1y2m bru berjlan usia 8m bru bljar menirap.. Ibu sya ckp biasa la perkembngan bayi ni tk sme ada yng cept ada yng lambt cume kita kena pantau jlah btw sya pon first baby now ank sya dh 1y8m terkedek kedek je berlari 🤣

10 bln dah boleh jln sendiri. sis jngn risau setiap ank tahap perkembangan & pertumbuhan berbeza x semestinya ank org dah boleh ckp ank kita pun kena sama begitu juga dlm berjalan. x paya ambik hati sngt dngn org tua biasa la tu org tengo ngn kita yg tanggung x sama.

anak sy umur setahun bru blh brjalan, mgkin berat tubuh sbb bambam. n normal je , walaupun pakai walker seawal 5 bulan😅 , atas baby juga , kalau yg ringan badan cpt je brjalan. jgn ambil hati la sis dgn mil ,semua kehendak Allah. xlame lg blh jln la tu😊

saya ada tips supaya ank awak cepat berjalan.. pagi2 sblm matahari tinggi bawa ank awak berjalan atas rumput tanpa selipar atau kasut.. sbb ank saya smua 9 bulan berlari dah... amalkan tiap pagi.. ini tips nnk moyang turun temurun mngkin berkesan ☺️☺️

nanti awk ckp dgn nada gurau, pura2 ketawa "baby nk tau tak, tok mama dulu..lahir2 ja pandai serba serbi. lepas bidan sambut, terus tok mama p cebok mandi sendiri. hebat kannnn? sbab tu tok mama runsing baby tak pandai2 " hahaha

Kdg2 bile hati tgh geram... teringin jugak nak ckp camni 🤣

ank sya wlpn pki walker seawal 6 bulan ,umur 1 thn lbih br pndi bjln..Tak mcm cousin2 umur 8-9 bulan dah pndi bjln..bgi Saya ,pkmbgan ank2 Tak sma jdi abaikan sja apa org nk ckp..yg penting anak sihat .

VIP Member

Hmm. Lain budak lain perkembangannya. Ada cepat ada lambat. Anak saya start bertatih pun nak masuk setahun. Baru ni nak masuk setahun sebulan baru boleh berjalan mcm biasa sikit2. Tu pun ada terhuyung hayang lagi

pekakkan telinga je sis.. kita punya anak, kita tau macam mana nk handle , tak menyusahkan orang yg memerli tu dah cukup.. cara dia, biar pi kat dia tp kita tau untuk keselamatan ank2, ikut cara kita..