Mommies beli baju newborn brapa helai ye ?

Cukup tak kalau saye beli baju newborn 15 helai je, barut 5 , bedung 5 ? Ramai cakap baby cepat besar kan

63 Các câu trả lời
Thành viên VIP

Sy beli newborn 4 pasang je. Baby lahir 2.95kg. Bila timbang sebulan 4.2kg tu baju newborn dah ketat bila pakai. Better jgn beli saiz newborn byk sgt. Baby cpt bsr. Hehehe

baju newborn 4 helai ja sy beli , selebihnya 3-6month je saiz ,, bedung sy beli 7 utk buat selimut skli .. barut Alhamdulillah xkena beli dah . byk guna yg lama2 ja .

Saya harap adalah mommies yg perasan komen saya ni . Saya nak tanya , baby newborn perlu tukar baju berapa kali sehari ? 2 kali okay kan ? Ke sekali je lepas mandi ?

4y trước

Aah sy pon cm tu muntah ke xkne susu ke tkr trus

Sya yg belum bersalin ni pun beli newborn 2-3 helai je..yg lain semua 3-6...ramai nasihatkan takyah beli bnyak sbb kadang langsung tak pakai😁

5y trước

Total baju baby ada brapa helai sblom lahir ? Lahir nnti awak beli lg ye ?

Saya rs cm byk je sis beli baju ni. Lebih dari cukup. Saya beli size NB no xsampai 5 helai. Lain saya beli size 3-6, 6-9 cm tu atau beli size s/m

saya beli 3 helai je untuk new born untuk syarat bwak gi hospital..sbb bju kakak gan abg nya dah ada..so x yah la beli bnyak2 lagi😆😆

Thành viên VIP

Banyak beli tu sis. Mmg dah cukup sgt. Baju newborn selalu pakai kejap je sbb baby cepat besar. Barut dan bedung pun xpakai lama biasanya.

Sya bli newborn 7 psang jek, yg lain sume 0-3 bulan and 3-6 bulan...tkot baby nty cpt besa 🤭🤭 barut, bedung xbli lgi 😅😅

Byknye baju newborn sampai 15helai. Baby cepat mbesar sis. Saya tak beli pun baju saiz newborn. Saya beli saiz 3-6 bulan ke atas.

Byk nye nkk beli bj newborn tu.. Sy bj newborn 2 helai je... Yg lain sume 6-12..ni anak sy br 5bln lebih.. Ngam2 dah ha bj 6-12..