12 Các câu trả lời

Kalau sis nk ank xjemu dan memilih mkn baik sis mula kan dgn bubur kosong je dlu.. Bila dia da serasi tu boleh lah tmbh sayur 1 jenis dlu.. Kne try n error.. Xleh mix kan byk sayur tkt ada sembelit.. Perasa smua xleh bubuh.. Sbb ank ni bila kita dah mula ajar mknan sdp, haa dia nk yg sdp je.. Xnk dah mknan dia..

VIP Member

Kalau saya, saya bg bubur kosong, puri2 buah ke mix Sayur ke.. buat siap2, simpan dlm freezer. Nak makan, cuma panaskan blk je. then perlahan2 tambah Ayam/Ikan. Meh follow ig saya, blh bertukar2 resepi mudah , senang & sihat utk Baby 😘

Ok ok jap sy follow blk yeee 😘😘

https://youtu.be/wWSjuaTznG0 bole tgk link ni cara sy panaskan makanan bayi tanpa hilangkn nutrisi mknn dan cara buat puree yg sihat utk anak.selamat mencuba😊

sy pun beri ank mkn cerelac.. express skit 🤣 InsyAllah next month dah msuk 7 bln nak try bg mkn bubur mix syur ape dging smua..sbb bby tgok dah kuat mkn

VIP Member

bagi bubur kosong dulu, cerelac bukan tak elok tp better masak sendiri. best kalau anak makan makanan dari air tangan ibu. berkat.

Bagi bubur kosong dlu then bru slow2 tambah ape yg boleh..sbb sye penah bce baby awal2 jgn bg mkan yg sedap dlu, bg rasa yg plain je.

Try bagi bubur kosong yg dblend dulu sis. Takut baby akn memilih makanan nti.

Bagi bubur kosong dulu sis sbb dalam nestum cerelac tu ada gula

Bubur kosong je dulu .ikuti 4day rules

Boleh...sy bg masa 6 bln cerelac

Câu hỏi liên quan