12 Các câu trả lời

Kalau awak ambik ubat turun period pun, period yang turun bukanlah "real period". Bermakna, awak period pun still tak subur. Saya dah makan ubat turun darah dan try naturally. Lebih baik natural way 🫶🏼 Jalan penyelesaian dia, awak kena jaga makan minum. Cut gula paling penting. Walaupun susah, kena buat jugak. Saya pcoser. Saya dah berjaya cut gula till now. Dari lepas raya. Seksa dia, hanya yang tau je tau. Yessss, seksa yee awaknya. Tapi demi nakkan period tu turun naturally tanpa ubat. Saya buat jgk. Cut gula, berat saya turun, emosi saya terjaga, period saya turun naturally. Saya jumpa hari subur saya. Tak perlu pun ubat turun darah tu dulu. Awak just jaga je dulu makan minum. Try dulu yang ni untuk sebulan dua.

4bulan lpas sya pun mcm ni,period tu ada tpi tk bnyak skit sngat pantyliner pad susah nk penuh sehari tu,so sya decided beli ubat trun period kt farmasi,doktor tu ckp klau Mkn ubat tu trus period so sya kna stop,tpi slgi Blum period slgi tu Mkn smpai hbis,tk smpai 4 hri period trus trun and bnyak,bulan ni dh delay period,sya cek upt nmpak mcm double line tpi smar2,nk kna tunggu minggu dpn lgi,tk pasti period or pregnant,tnk ltak harapan tkut kcewa

Sama lah kita. Bersalin bulan 10/23. Sampai sekarang belum turun period. Sebab anak bresfeeding .. masa yg sulong pun mcm tu. Ngam2 masa yg sulong lepas 6bulan stop bf. Tak lama lepas tu baru period. Kalau risau betul. Noleb cek doktor tanya. Apa patut buat

better check dr, kdng hormon x mnntu tu . sya pun pnh 2 bln nak msuk 3 bln dh x period. dr sarankan sya jaga mkn, tdo cukup n rehat cukup n now period teratur mcm biasa tpi skrng x sya nak masuk 7w dh anak kedua🥰🤲🏼

smoga mmbsr dgn sihat bby ny, dn sihat2 sllu mom..

First cakap dekat KK biar dorang check knp x period nnti dorg bg ubat yg sesuai ….: kalau nak beli Ubat trun darah dekat Pharmacy Dorang tnya byk soalan + dorang mintak Card nikah

kita boleh subur even takde period. period datang lepas waktu subur, bukan sebelum. ubat turun darah tu ubat hormon, silap haribulan lagi ganggu hormon lepas ambil tu.

ada orang dia boleh rasa simptom2 bila badan dia subur. rasa badan fresh, kulit cantik, banyak energy, ada EWCM, mild cramp, etc. tapi kalau selama ni tak track benda tu susah nak pinpoint betul tak tu waktu subur kita.

biasa kalau nak ambil ubat turun darah kena jumpa doc dulu. nnti doc akan bt upt test. kalau negatif, baru doc akn beri. Ni pengalaman saya kerja klinik dulu.

ambik ubat turun darah ke stop darah tu semua ubat hormon.

TapFluencer

Better bincang dgn doktor.

kalut2 nak kemana

kehatimu