17 Các câu trả lời

Milo kandungan gula dia sgt tinggi. Lebih baik elakkan. Sis boleh try susu kambing perisa coklat. Saya pun dlu susu taley telan. Sye minum susu juna perisa coklat. Kalau tak pun sis cuba makan makanan yg ada kalsium. https://siraplimau.com/makanan-tinggi-kalsium-selain-susu/

Pengalaman kakak sy , dia minum soya time pregnant second baby dia, Then time dia dah lahirkan bby dia , doctor nak jahit bawah tau , kulit bawah tu jd lembut and doctor susah nak jahit. Better jangan minum soya untuk awal2 pregnant. Pendapat saya lah..

Ya allah sakitnya. tulaa. Better jangan minum soya kann. Tapi terpulang pada masing2 betul tk ?

boleh je...tapi moderate la...kalau x boleh consume susu, ambik la fresh food yg calcium tinggi mcm bayam, brokoli, almond etc....kalau susah sgt nak maintain hari2 dpt calcium utk badan, makan je pil calcium... easy peasy 😉

Kalau milo agak bhya boleh kcau hb.. hb jd drop.. n boleh sembelit jgk nt.. Soya plak jgn amik tlalu awal kandungn sbb baby klua boleh jd kulit sensitive.. mmg bersih putih tp snsitive mcm enzema huhu.. amik la pil kalsium sis

Saya dulu pun sis tak boleh minum susu..tapi alhamdulillah dengan set kehamilan shaklee semuanya jadi mudah..saya amek esp, ostematrix, omega guard juga

Baru ni sy appointment dgn kk, bgtau nurse sy tak suka minum susu. Dia ckp boleh gantikan dgn horlicks. Katanya kopi, teh, dan milo sebolehnya elakkan.

Sy pun x blh minum susu....milo org ckp manis....so mkn buah2 shj...mmg x ambl susu waktu mgandung...nurse pun x kisah sy ckp x minum susu...now 37w2d

Saya pun dulu minum soya.. Baby keluar bersih je..sehari 2kotak habis saya kerja kan😂😂

Lebih baik ganti dgn pil kalsium.. Juga mkn mknn yg ada sumber kalsium juga..

klau jenis tak minum susu boleh tanya pendapat doc pasal pil kalsium..

Câu hỏi liên quan