24 Các câu trả lời

Sahur nak dekat azan insyaallah boleh tahan.... Sy dah 36 minggu klau sahur hujung nak azan tahan cikit Kadang2 baby xtahan berbuka takut jadi apa2 pada bg sbb waktu ni baby tengh aktif

apa yang membezakan puasa seorang muslim dengan bukan muslim adalah bersahur. sahur la walau minum air kosong. kalau pregnant lagi la better bersahur.

Setuju. Saya suka komen yg bg nampak kita seorang Muslim ni tahu tujuan berpuasa tu apa. Sayang betul tak ambil keberkatan bersahur ni. Tak kisah lah hamil atau tidak. Mudah-mudahan dgn kewajipan berpuasa fardhu Ramadan ni meningkatkan lagi iman dan taqwa kita dgn amalan berpuasa.

boleh je tak sahur. tapi baby lemah la ddkt dalam. kalau time scan tu awak tgk la dia termenung longlai tk active. bekalan dia tkde.

Dr saya nasihatkan kalau tk sahur better tkyah puasa sbb badan kita tk cukup tenaga nnti. Lgpun kurang minum air nnti boleh dehydrated…

betul..haritu sy berbuka pkl 5 leboh sbb rasa teramat penat. dah makan biskut2 skit n minum milo still tak okay. lepas teguk 2 gelas air kosong baru rasa badan bertenaga..mmg dehydrated betul haritu

waalaikumussalam, sebaiknya amalkan bersahur seperti biasa. bayi perlukan nutrisi yang cukup untuk tumbesaran.

boleh cuba. kalau rasa tak larat, terus berbuka ya. sebab lain orang, lain ketahanan badan dia

seeloknya bersahur. selain dari baby dpt nutrien secukupnya, dari sahur juga kita akan dapat keberkatan..

kalau hamil wajib bersahur. baby perlukan nutrisi utk membesar☺️

Kalau saya laa d tempat puan saya x akan ambil risiko nak buat mcm ni..

Waalaikumussalam wbt.. sebaiknya jgn merisikokan diri & kandungan ya sis..

Câu hỏi liên quan