6 Các câu trả lời

saya before preg 33kg, skrg 37 week baru naik 41kg. kalau doc tak suruh naikkan berat badan, makan je macam biasa sis. saya dulu struggle duk makan memacam nak naikkan berat badan kesudahannya sangkut kencing manis sampai kena on ubat. walaupun saya kurus 😅 lagi seksa bila dah kena gdm sebab seminggu dua kali kena datang kk check bacaan gula. lepastu kena cut makanan manis apa semua termasuk nasi, boleh makan separuh je. kurus pun kena diet. memang seksa teruk. skrg dah 37w, minggu depan kena induce paksa bersalin sebab gdm risk untuk baby dalam perut. tak boleh bersalin cukup bulan macam org normal

btw walaupun saya 41kg je, baby sekarang dah 3.5kg. kira besar jugak tu bagi kita yang kecik ni 😢

Kurang berat kadang ada risiko premature baby. Jadi kita kena cuba jgk tambahkan berat sikit. Saya pun mcm awak susah naik, awal mengandung 40kg, turun jap 3kg, pastu dah hujung 2nd trimester pun baru 43kg 😅 Boleh cuba kerapkan makan yg tinggi healthy fats mcm kacang, tauhu, telur. Atau lebihkan intake protein. Susu pun mmg penting gak. Saya dulu ambil amnum, pastu skrg similac. Ada jgk la perubahan dari dulu yg tak nak naik lansung

TapFluencer

berisiko klu berat tak naik. blh jd suspek thyroid, bayi pramatang. Doktor/ nurse tak rujukkan awak ke pegawai sains pemakanan ke utk belajar diet yg betul? Cuba mkn telur, minum susu, daging merah, sumber tenusu yg lain setiap hari. Sayur2 dan buah kena ada lah dlm setiap menu. Asalkan suku3 separuh. bersenam jugak tau.

jiran sy berat macam sis,anak sulong - no3 semua dia beranak 6bulan-7bulan. tuan nya kecik je. 4tahun ank da 3. rzeki murah betul🤭

cube mnum ssu anmum..sy camtu gak berat 45 maintain je..smpai nk msuk 5 bln pastu sy mnum anmum baru la naik..55kg

VIP Member

Bykkn makan mknn karbo