15 Các câu trả lời

Beberapa hari lepas saya bersalin kat hospital klang (bangunan baru) semua brg baby saya bwk. Last2 nurse nak pampers and wet tissue je. Huhu. Nak balik nnti bru kite akn pakaikn baju baby. Sbb kt hospital baby pakai baju hospital je.

Alhamdulillah.. Tkasih sis.. Hehe.. Tk sbar pulak nk deliver. 😅🤗

waalaikumussalam..mommy sediakan je siap2 baju bby, barut, pampers, bedung mittens n booties dlm 1 ziplock bag..nti nurse akan mtk kita bwk siap2, kdg2 dia yg tlg amikkan kt dlm beg kita..kalo brg2 kita, stkt stokin n sweater je la

Biasa kalau baby tak ada masalah, mmg nurse mintak baju.. Tp klu baby kene tahan wad, kene pakai baju hosp.. Pampers mmg kene sediakan la.. Wipes juga.. Mitten booties tu pakaikan juga.. Towel kecik utk lap2 baby..

Agaknya macam lain area lain sis.kalau di sarawak sini,semua hispital sediakan..baju baby and lampin dorang yang sediakan..dorang tak bagi guna baju sendiri..kalau nak pasang pampers tu kemudian sendiri pasang.

In case kalau mom tak ready brg baby, br mrk pkai bju spital. Kat miri sini lah sis.

VIP Member

Saya ritu baby hanya guna swaddle untuk bedung, barut, baju and pampers je. Nanti baby dah ada kat kita,boleh lah make over balik. Seluar ke mitten booties tak guna. Hospital melaka

VIP Member

Biasa sy dh pack kn untk lb punya barang..dalam tu sy letk pampers,baju lengan panjng satu set n kain nak balut baby..Kalau letk sarung tngn/kaki nurse tk kn kasi pakai pn dkt baby

VIP Member

Kalau sy, dia mintak baju dan seluar, pampers, bedung, selimut, sarung tgn dan kaki. Haritu masa tgh sakit, dia yg ambik sndiri dlm beg. Dia tgk apa yg ada tu dia ambik.

Sy bru lpas bersalin.. Hr tu nurse minta baju baby stu set termasuk bedung.. Kluar je labour room nurse hantar bby mse kte kat dlm ward.. Bby da siap berpakaian semua..

VIP Member

Waalaikumsalam. Masa saya bersalin dekat hosp sultan ismail, nurse cuma mintak pampers baby saje. Baby pakai baju hosp. Nanti bila da discharge, baru tukar baju baby.

waalaikumsalam..msa sya bersalin nurse mntk baju n pampers baby je tp sya xsmpat nk bwk sb dah sakit sgt nak bersalin 😅 lps bersalin nurse pkaikan baju hospital..

Câu hỏi liên quan